Ovihyökkäys 6.12.

Kun pressa alkaa kättelemään vieraitaan käydään mekin porukalla taputtelemassa kylmistä. Sitten otetaan erä fudista ja kylmis on jalkapallo.

Lopuksi muilutetaan raato kellarin pesukoneeseen pyörimään.
8119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuletteko sen jälkeen meille? Myrkyt eivät ole vielä vaikuttanut. Tahtoisin rankan ja fataalin ovihyökkäyksen, tahdon kuolla pois, mutta vain alkopalstan porukoiden käsillä.

Äänestä
  • Hauka kuin minäkin, ihan kuin minun ajatuksia!

    Äänestä

Tai parempi ehdotus, ostakaa junaliput ja tulkaa helsinkiin. Täällä on pieni rähinä tulossa ja tahdon karskeja tyyppejä mukaan. Koko episodin jälkeen minut saa muiluttaa vaikka makkaratalon takapihalla.

Äänestä
  • Hintit mellakoi taas. Punaviherhomoille kyyditys Venäjän "onnelaan", niin kaikki ovat tyytyväisiä.

    Äänestä

Ovihyökkäyksen jälkeen mennään porukalle penalle kuuntelemaan rukouskutsua ja juomaan kylmikseltä varastetut nobet. http://pena.dy.fi/pulautteet.php

Äänestä

Kylmis vittuilee kaikille, mutta jostain syystä sen naapuri ottaa helevetin henkilökohtaisesti kaiken ja rystyset syyhyten päivystää Kylmäkäden ovella ja pyöriskelee, kuin peto, joka miettii, käydäkkö kimppuun vai eikö käydä, sillä itselleenkin voi käydä huonosti.

Äänestä
  • Tottakai Tomi dissaa Santtua eniten, koska se on teistä ainoa, joka oikeasti on mennyt terrorisoimaan tyyppiä sen ovelle ja tehnyt jopa videonkin siitä, julkaisten Kylmiksen tarkan osoitteenkin kaikkien nähtäville.

    Saahan sitä sitten miettiä päätä raapien, miksi Kylmis dissaa sitä lukuisten videoiden voimalla.

    Äänestä

Päivä lähtenyt mukavasti käyntiin. Aamupalat syöty, kurat rykäisty posliiniin, käyty ruiskussa ja ensimmäinen olut avattu.

Muistakaa sitten laittaa nappulakengät tai turvakengät joissa on riittävä suojaus varpaille ettei käy fudismatsissa vahinkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


santtuliini kirjoitti:

Kun pressa alkaa kättelemään vieraitaan käydään mekin porukalla taputtelemassa kylmistä. Sitten otetaan erä fudista ja kylmis on jalkapallo.

Lopuksi muilutetaan raato kellarin pesukoneeseen pyörimään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu