Alkava Keskenmenoko?

Nala0870

Eli siis olen nyt rv 6 6 ja eilen alkoi verinen tuhruttelu ,lähesjokasella wc käynnillä ,kovia kipuja ei ole vain menkka jokotusta. Ja sama homma jatkunu tänäänkin... :( maanantaina eka neuvola. Miten muilla raskaus mennyt jos ollut vuotoja ? Tuliko km vai jatkuiko normaalisti? Tiiän raskaudet erilaisia mutta olis kiva kuulla eri kokemuksia niin hyvää kun huonoo.

4

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nala0870

      Piti laittaa et lähesjokasella wc käynnillä tuhruttelua paperille

    • Lintunen83

      Heippa!

      Mulla oli sama rv 6 1... sanotaan, että joillain voi tulla valemenkat raskauden aikana, mitä minäkin toivoin, mutta oli minulla oli ilmeisesti kyseessä tuulimuna, koska pientä tuhruttelua tuli 2-3 päivää ja lakkasi sitten kokonaan. Kävin neuvolapäivystyksessä juttelemassa asiasta ja lähetti raskaustestiin labraan. Sain seuraavana päivänä soiton, että tulos negatiivinen... raskaus oli siis keskeytynyt.

      Raskauduin kuitenkin uudestaan ennen seuraavien menkkojen saapumista ja nyt menossa rv 10 5. Kannattaa soittaa vaikka naistenklinikan päivystykseen ja kysyä neuvoa. Tsemppiä sinulle!

    • Antsu16

      Valitettavan usein kipuilu ja vuoto on merkki keskenmenosta :( tsemppiä!

    • hannajoh

      Täällä menossa 6 0 ja eilen alkoi rusehtavalla tuhrulla verinen vuoto. Jatkunut samanlaisena verisenä vuotona tänäänkin, ei niin runsasta kuin kuukautisissa. Kipuja ei ole, hieman samanlaista kolotusta/jomotusta siellä täällä niin kuin kuukautisten aikaan. Huomenna gyne..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1632
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1468
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      864
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      839
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      36
      759
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      756
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      708
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      700
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      699
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      663
    Aihe