EGR likainen

elmerit

3

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nokinenät

      Sää et oo lukenu ohjeita? Imuröörin suihkua koneen käydessä, niin alkaa kokkareet sulaa!

    • Mondeojeejee

      Jäitä pipoon.

      Se ERG kannattaa irroittaa ja putsata autotallin pöydällä. Itse olen tehnyt ko. puhdistuksen muutaman kerran ja ei se niin vaikeaa ole.

      Kierrätysventtiilissä on mustaa, pikimäistä ja sitkeää mömmöä sisällä. Se irtoaa puutikulla kaivellen ja puhdistussprayllä avittaen. On huuhaata, että tämä voitaisiin puhdistaa koneen käydessä.

    • åänwijfujdf

      Miten on kun konsernin merkissä kyllä egr irtosi suhteellisen helposti mutta sitten puoliväkisin piti kikkailla että pultit sai menemään takaisin jengoille kiinnittäessä.
      Ei pidä aina uskoa vain videoiden helppouteen jos ottaa niistä mallia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe