Onnistuuko Win 7: män asennus enää????

Asentuukohan tuo Windows 7 uudestaan enää koneelle kun on typeryyttään päivittänyt tähän 10:iin. Vähän siihen suuntaan juttuja lukenut, että kymppi on ja pysyy, kun sen haksahti päivittään.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainakin minulla onnistui.

Äänestä

Oho, taas on katkera trollimme jalkautunut mussuttamaan keksittyjä ongelmiaan! Milloinka hän vaivautuisi nauttimaan lääkärinsä suositteleman 9mm Buranan?

PS. Helposti onnistuu W7 asennus takaisin, ei mitään ongelmaa. Tosin miksi kukaan haluaisi tehdä niin... paitsi jos oli niin tyhmä, ettei selvittänyt yhteensopivuuksia etukäteen.

Äänestä
  • Sinä olet katkera trolli! Sinä mussutat itse keksittyjä ongelmia!

    Äänestä

  • "Milloinka hän vaivautuisi nauttimaan lääkärinsä suositteleman 9mm Buranan?"

    Niin, tällaisia murhanhimoisia hulluja Microsoftin aivopestyt zombiet ovat. Microsoftin yrityskulttuuri on äärimmäisen lahkomainen ja se käy koko ajan matalan intensiteetin sotaa muuta maailmaa vastaan. Ennemmin tai myöhemmin Microsoft siirtyy sanoista tekoihin lähtee väkivallan tielle ongelmiensa pahentuessa.

    Näin jälkiviisastellen voisi todeta, että olisi ollut parempi jos CIA olisi pamauttanut taktisen ydinlatauksen Microsoftin Redmondin pääkonttorissa heti Halloween-dokumenttien vuodettua julki.

    Äänestä

Aiemman käyttöjärjestelmän palautuksen pitäisi onnistua 30vrk päivityksestä parilla hiirennäpäytyksellä asetuksista. Googlesta löytyy ohjeet.

Tämän jälkeen palaaminen edelliseen käyttöjärjestelmään vaatii uudelleenasennuksen, eli tavallinen käyttöjärjestelmän asennus.

Äänestä

Vakoilua ei tosiaan kannata asentaa.

Äänestä

Monet seiskasta kymppiin siirtyvät pettyvät.
Seiska on tähänastisista Windowseista paras.

Äänestä
  • Komppaan
    7 on hyvä

    7 tehtiin väliaikaiseksi, mutta se toimii. Loivat vahingossa toimivan, eivätkä saa tekemällä toimivaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vidukymppi kirjoitti:

Asentuukohan tuo Windows 7 uudestaan enää koneelle kun on typeryyttään päivittänyt tähän 10:iin. Vähän siihen suuntaan juttuja lukenut, että kymppi on ja pysyy, kun sen haksahti päivittään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu