Nainen, mitä puet puvun alle?

Lökäpöksyissä

Monta kertaa olen miettinyt, mitä ihmettä pukea kamppailulajin oman puvun alle, kun kaikki kokeilemani tuntuu huonolta? Joku paita yläosan alla on oltava, kun muuten näkyy liikaa. Vyö nousee ylös ja paidan liepeet karkaavat niin, että niitä saa koko ajan olla nyhtämässä parempaan asentoon. Housut tippuvat, jos ne jäävät vähänkään liian löysälle. Mutta laitapa liian kireälle, niin sitten painaa. Ja kun housuja nyhtää ylös, alla olevan T-paidan helma nousee myös ylös. Ja kuuma tulee, kun pitää kerrospukeutua. Kateeksi käy miehiä, joilla saa rintakehä näkyä vapaasti.

6

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnOleMutta

      Rash guard tai kompressiopaita (joka kuin ohuempi rash guard ja yleensä vähemmän kestävä), eli joissa on elastista materiaalia? Rash guardeja on sekä tarkoituksellisen tiukkoja että hieman löysempiä. Joitakin merkkejä saattaa olla naisten leikkausella erikseen (?). Pitkähelmainen malli pysynee. Noita halunnee pestä kerran tai parin jälkeen, joten useampi on hyvä. Osa varsin hintavia, varsinkin paksummat (n. 20 - 100 euroa hintaskaala, ja jopa n. kympillä tarjouksessa ohuempia). MMA/lukkopaini/BJJ-varusteita myyvät putiikit.

      Jotkut käyttävät ihan sellaisia joista ei ota tolkkua, ovatko ne nyt jotkut sporttiliivit vai jokin toppi.

      • Lökäpöksyissä

        Kiitos vastauksesta :)! Tästä saattoi hyvinkin olla apua, sillä rash guard oli minulle vielä ihan vieras juttu. Tämä lähtee ehdottomasti kokeiluun.


    • naispuolinenharrastaja

      Mulla toimii kaikki lyhythihaiset urheilupaidat ihan ongelmitta. Olen ostanut niitä Lidlistä ja käytettynä kirppiksiltä. Ja kun housut on sopivan kokoiset ja tarpeeksi laadukkaat, ne pysyy yleensä hyvin paikoillaan. Vyön sidon jo valmiiksi "liian" ylös, jolloin sekään ei tuota ongelmia.

    • perustpaitojakaappiin

      Kalsarit. Tukevat urheilurintsikat. Vanha, tukeva täyspuuvillainen t-paita, valkoinen, riittävän iso eikä mikään napapaita. Satsaa rahasi laadukkaaseen peruspukuun ja jätä rash guardit hifistelijöille. Pysyy housut jalassa ja takki paikoillaan.

    • 8659468954

      Kannattaa käyttää kuminauhavyötäröllisiä housuja. Ne pysyy paremmin paikoillaan olematta liian kireällä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1536
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1206
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      227
      1189
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      267
      1058
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      989
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      960
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      953
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      929
    9. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      802
    10. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      797
    Aihe