Ajattelin nyt tässä kysäistä, että minkäsmoinen tk-toiminta siellä kristiinas oikein on? Eräs firmamme työntekijöistä on sieltä päin kotoisin, silloin tällöin pitää sairaslomia.
Vaikkei kyseistä henkilöä näytä mikään vaivaavan, niin saattaa hän vaikkapa olla yhtäkkiä perjantaina pois, vaikka torstaina olisi ollut terve kuin ''pukki''.
Että, jospa tässä kysyis tavalla, miten ''löysä'' vaikkapa työterveydenhuolto kristiinankaupungissa on? vai miten ammattitaitoisia lääkärit siellä ovat arvioimaan potilaan terveydentilan?
Löysä terveydenhuolto?
6
188
Vastaukset
- Sv.007
Täällä on oikein ammattitaitoinen työterveyshuolto, tässä ilmainen diagnoosi sinulle. Olet vain pahansuopa ihminen, maailma olisi paljon parempi paikka kun olisit pyöreässä ja pehmeässä huoneessa
- kukatietäätämän
Koska eka raiskaus teidän kylässä?Kuka osuu veikkauksella oikeaan? Minä veikkaan että toukokuussa viimoistaan...
- lukenut1
Siellähän tapahtui raiskaus muutama vuosi sitten kun maahanmuuttaja hyökkäsi Saunapuistossa naisen kimppuun joka tuli baarista matkalla kotiin.Tekijä sai tuomion en tiedä missä istuu.
- tietäväinen
kuka tietää mitä mamut tää raiskannu.rantahurrit ei varmaan niiden tekemisiä julkisuuteen päästä ettei tulevia rkp.laisia vain karkoteta....
- aaau
täällä on terveydevhoito ihan mallillaan.pääsee lääkäriin jos tarve vaatii.
- aaau
ihan mallillaan on .pääsee lääkäriin jos tarve vaatii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981