Moikka! Oon 16-vuotias poika toisin sanoen lukion ekaluokkalainen. Minulla on nyt suunnilleen lukion alusta lähtien ollut aina välillä pientä virtsankarkailua päivisin... yleensä kannan nykyään mukana aina vaihtoboxereita ja -housuja. Joskus minusta vaan tuntuu, että se ei riitä. Joskus en ehdi enää ajoissa vessaan vaan pissaa valuu jo reisi pitkin sukkiinkin. Kukaan ei ole onneksi nähnyt näitä tilanteita koska käytän koulussa mustia verkkareita. Nyt aamulla huomasin, että olin myös katsellut yöllä hieman housuja. Onko jollain muulla tälläisiä kokemuksia ja mitä olette kyseisessä tilanteessa tehneet? Tarkennuksena vielä siis se, että minulla on ollut 7-vuotiaana kastelua ja lääkkeet eivät tehonnut joten joisi silloin käyttämään suojaa. Apua kaipaisin!
Lukiolaisen virtsankarkailu
9
404
Vastaukset
Moi
Käy lääkärissä puhumassa ongelmasta. Voisi olla yliaktiivinen rakko kyseessä.
Suojia voit tietysti harkita esim tena pants joita saa isommista marketeista.
Tsemppiä- Lukiolainen16p
Mutta tässä ongelma on myös se että en haluaisi että tieto menisi vanhemmilleni. Haluaisin, että ongelma ja mahdollisten suojien/vaippojen käyttö pysyisi minun tietonani.
- Näin
Lukiolainen16p kirjoitti:
Mutta tässä ongelma on myös se että en haluaisi että tieto menisi vanhemmilleni. Haluaisin, että ongelma ja mahdollisten suojien/vaippojen käyttö pysyisi minun tietonani.
Sit kuin ajattelet uudestaan vanhempasi haluavat varmasti tukea asian hoidossa sinua.
- tämätarinaontosi
Mulla oli appiukko, joka kusi housuunsa aina, kun otti pienenkin määrän alkoholia. Olihan tuo melkoinen loppasuuu, mutta hänellä oli oma konstinsa, ettei kuse housuun. Aina kun hän alkoi juopottelemaan, hän veti mulkun sepaluksesta ulos ja antoi sen roikkua juopottelun ajan ulkona sepaluksesta. Kyllähän se huomiota herätti, mutta eipähän kussut housuunsa.
Hei
En tiedä missäpäin asut ja mitkä on kotisi olosuhteet.
Mutta jos asut city marketin tai prisman läheisyydessä niin varmaan pystyt ostamaan noita. Liberolta löytyy myös koko 10 (entinen night comfort)
Voimia sinullemoi
jos asia painaa vielä niin voi kirjoitella- hoitajatar60
Ota ihmeessä yhteyttä terv huoltoon !
Tule jutuille jos asia vaivaa viellä.
- Alalalalalalalal
Kannattaa varmaan puhuu asiasta perheelle ja lääkärille vissii. Itellä ei oo mitää, mutta eiköhän noi vanhemmat vaan tukis sua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774592- 1791829
- 1241530
- 351016
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️16971- 92894
- 78893
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78842- 45807
- 4788