Mitä avuksi kun henkilöllä on hirveä lentopelko, eikä uskalla lähteä. Jotain rauhoittavaa pitäis ehkä saada mutta Pamit on kortilla, ainakin Pattayalla.
Onko Bangkokin apteekit yhtä tiukkoja Pamien suhteen kun lääkärin vastaanotollekaan ei huvittais lähteä. Mitä thaimaalaisia lääkkeitä muut lentopelkoiset on käyttänyt?
Älytön lentopelko
5
89
Vastaukset
- 8765
Aikoinaan Nokiassa oli insinööri, joka kärsi pahasta lentopelosta. Hän joutui lähtemään aina päivää ennen matkalle, jotta ehti toipua krapulasta. Hänelle siis alkoholi toimi, en tiedä toimiiko kaikille.
- Avukki
Suosittelen mietoa rauhoittavaa. Jo ennen matkaa aina kun kauhu iskee. Lääkäriltä saa. Mikset menisi lääkäriin?
- Toimiiikuisesti
Käy hypnoosissa se auttaa.
- Fgtfhhhg
Kunnon känni päälle jo ennen lentoasemalle menoa, kyllä se siitä. Kunhan koneeseen asti pääsee sitten voikin jo sammua.
- Kukapelkää
Kysymyksiä heräsi...
Meinaatko huumata paikallisen lentopelkoisen tulijaismuijan?
Muussa tapauksessa herää muita kysymyksiä.
Eikö se lentopelko vaivaa ollenkaan menomatkalla, kun vasta paluumatkaa varten lääkitystä kyselet? Ilmeisesti et kuitenkaan ole mikään Thaimaalainen marjanpoimija, jolle menomatka on Suomeen päin? Vai oliko ajatus napsia Suomessa lääkärin määräämät rauhoittavat jo ennen paluulentoa? siinä tapauksessa suosittelen A-klinikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792138
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil201222