Olen käyttänyt worksia vuosia, joten siellä on paljon "kullanarvoista" kamaa. Millä ohjelmalla tai ohjelmilla sen voi korvata, eli pystyisin siirtämään worksissa olevat taulukot, tietokannat ja tekstin niin, että ne tomisivat uudessa ihan ok. Ohjelman tulisi tietty olla FOC.
Millä korvaan MS Worksin?
Seniori
3327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hommaa msoffice2000. siitä on useita eri versioita joista voit valita mieleisesi. Voit päivittää worksin helposti offiseksi.
Tuo foc meni ohi. mitä se tarkoittaa?
..laittaa asennusvaiheessa oikeat importit kohdalleen.
Mulla on vaan Office97, eikä se ainakaan oletuksena ymmärrä Worksin tiedostoja. Asennusvaiheessa (tai voi sen myöhemminkin tehdä) pitää valita minkä muotoisia documentteja haluat pystyvän avattavan (meniköhän nyt kielioppi mulla oikein..).
Kyllä meinaan Officepaketin ohjelmien pitäISI pystyä avamaan ainakin oman firman muiden tuotteiden tiedostoja. Ja pystyy se paljon muitakin avaamaan.
Kokeile Starofficea.
Jos toimii, niin hyvä ja jos ei toimi et välttämättä menetä rahaa.
Akateemisessa kirjakaupassa kirjoineen n.180mk viimesyksynä.
Ilmaiseksi, jos voi ladata internetistä. www.sun.com tai www.openoffice.org
En tiedä miten hyvin Works-dogumentit toimii, mutta olen kyennyt avaamaan
MS-office dogumentit.
Mikään ohjelma ei tee autuaaksi.