pilkallisia ja ivaavia katseita kauppakeskuksissa

en osta mitään päiviä tulossa ja paljon Suubjektiivinen oikeus on olla ostamatta mitään keuruulta
10149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sinäpä sen sanoit.

Äänestä

Ota kintaat pois kädestä kun alat kirjoittaa tietsikalla.
Toinen mahdollisuus on että käytät tulkkia.

Äänestä

mahtavaa käydä ruokaostoksilla k-marketissa kun nää hemmetin karvaranteet istuu penkillä toimettomana ja tuijottaa meidän naisvaltaista perhettä. melkein meinasin tempaista mustalla makkaralla päähän...
mutta tämähän vaan on ihan ok kaikkien suvaitsijoiden mielestä. ne tutustuu vaan kulttuuriin. kyllä ne tutustuu ihan just siihen itseensä eli kuka olis helpoin kohde ja kellä tarpeeksi lapsia niitä kohden. lähtekää nyt jo koteihinne ählämit. AHDISTAA!

Äänestä

Joka kerran v käyrä nousee kun joutuu tuota matu paskasakkia katselemaan. Niille voi alkaa jakamaan monisteita joissa saanotaan esim. Fack you tai go home. Me jokainen voimme tehdä jotain asioiden hyväksi ja näyttää paskasakille etteivät he ole tervetulleita. Jos joku suvakki asuu naapurissamme, on vain mielikuvitus rajana kuinka voimme sellaista paskiaista kohdella.

Äänestä
  • Jos kirjoitat viestisi lapulle, niin kirjoita Fuck You. Jos sanot sen päin naamaa, niin se on fak juu.

    Äänestä

  • Ymmärrän-tunnelman kirjoitti:

    Jos kirjoitat viestisi lapulle, niin kirjoita Fuck You. Jos sanot sen päin naamaa, niin se on fak juu.

    Tärkeä kommentti!

    Äänestä

Kautta kaupan historian siellä on istuskellut toimettomia ukkoja tiiraamassa naisia,mukava kun ovat muuttuneet komeimmiksi silmäniloksi meille naisille!

Äänestä

istuu istuu suomi hörhöjäkin mutta ne kuuluneet kuvaan vuosia
ja täysin harmittomia veikkoja! toisin kun tämä kameli lauma tubia ym tarttuu
pisara tartuntana ja nämä räplää joka purkin ja banaanin siinä monta basiliskoa
menee moneen kotiin
sokkarilla en käy kuin alkossa
järvituuli suht matu vapaa mutta omistaja rouva ainakin aktiivi suvakki katotaan
kannattaa boikotoida aktiivi mokutuksen takia muuten kivan "realistinen "
tarhiantalon til taltti pitäjä on ottanut koti "musun" kuulemma
onko hän joku seinästä revitty en tiedä? mutta elättää turvapaikka turistia
kotonaan

Äänestä

julkaskaa keuruun kaupunki niiden lemmikkienne kuljetusaikataulut, että tietää milloin kauppoihin voi mennä häiritsemättä tätä lemppariporukkaanne. haluan olla pois tieltä ja häpäisemästä uuskulttuurianne.

Äänestä

Oikeasti. kuljetusajat julki! Tiedämme sitten olla pois ruuhkia aiheuttamasta. olisi helpompaa kauppojen henkilökunnallekkin. outoa on, kun spr-kerää rahaa noihin juttuihin. Keuruun keskusta oli täynnänsä näitä tummien poikien laumoja kaduilla ja kaupoissa. Spr-än kirppiksellä ei ollut ainoatakaan. no kirppareillahan käyvät vain köyhät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopisderj kirjoitti:

en osta mitään päiviä tulossa ja paljon Suubjektiivinen oikeus on olla ostamatta mitään keuruulta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu