Oon käyttäny alkoholia vuosia, vaikka oon vähä yli parikymppinen; kaikki menee lähes aina päin persettä; mokia, itsariyrityksiä, katkoja..uni ei tuu enää viinallakaan..lääkkeitä siihen, entistä pahempi olo..en enää tiiä, itsari ois kai paras ratkasu..haluisin kuulla, miten joku muu on selvinny tästä?
surkeaakin surkeampaa..
Nimetön
5556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ryyppää! ryyppä, perkele!
Ole niin kova tyyppi, että ryyppäät vaikka toisten harmiksi. Vittu JUO saatana.
On tosi mahtava olla aina kännissä. Ennen oltiin kännississä parista kaljasta ja nyt SAA JUODA koko korin ja vielä LISÄÄ kaljaa, viimaa, votkoo, vittu. Ei kannata lopettaa juomista, alkoholi tekee viisaammaksi, kauniimmaksi, rikkaammaksi, kaikin puolin paremmaksi! Älä ole surkea runkkari ja nynny paska! Tee maailman ennätys juo itsesi ginnesin kirjaan. juo työ! Juo perhe! Juo rahat!
Mene sinne hoitoon. Mitä vittua sinä sitä arvot. MINUNKO sinne pitäisi mennä vai naapurin!! SAATANA saatanan vittu.
TAI
Juotko sinä itseäsi Guinessin ennätyskirjaan.
>> Ei kannata lopettaa juomista, alkoholi tekee viisaammaksi, kauniimmaksi, rikkaammaksi, kaikin puolin paremmaksi! >>
Tuli kirjoitettua rumasti.
Olen pahoillani.
Mutta paapominen ja voivottelu ei näytä auttavan mulle.
VoiVoi miksi se nyt juo tuota kaljaa?
Onko sillä raskasta töissä? Vastustaako jääskrapa?
jne...
Kolmas päivä menossa juomatta ja varasin ajan AA:sta. Piti haukkua ITSENSÄ oiken kunnolla ennenkun sain asialle tehtyä jotakin, ainakin aloittaa yrittämään eikä piiloitua sinne kaljahuurujen taakse surkuttelemaan.
Oli toi teksti niin rumaa, että alkaa ahdistamaan, tulee paha olo kun tulevaisuus voisi näyttää tuolta.
epäselvää tämä keskustelun kulku.
sulla siis on kova halu päästä takaisin normaaliksi ihmiseksi juoppoilun sijaan?
hyvä kun oot tilannu ajan A-klinikalta.AA-ryhmään ei tarvii aikaa tilata,katso vaikka netistä tai puhelinluettelosta paikkakuntasi tarjonta ja soita/mene sinne,
MITÄ HÄVITTÄVÄÄ SULLA OLISI? KURJUUS?
tässä linkki:
http://www.suomenaa.fi/
Katkaisuasema on oikea paikka sinulle. Henkilökunta neuvoo minkä osaa. Jos olet oikein pahasti sotkeutunut viinan kanssa, sinun kannattaisi harkita AA:han hankkiutumista.
AA:ssa voi menettää vain kurjuutensa.