Kuulin että Saudi-Arabiassa on tyhjillään 3 miljoonaa turvallista asuinpaikkaa vapaana pyhiinvaeltajille luxusolosuhteissa (mm. Ilmastointi) mutta eivät ota yhden yhtään hätää kärsiviä uskonveljiään. Ei vaikka kulttuurillisesti ja uskonnollisesti sijainti olisi mitä mainioin, eikä rahastakaan ole pulaa.
Voiko pitää paikkaansa? Sen sijaan tulevat tänne peräpohjolaan, mitä järkeä?
Saudeissa 3 miljoonaa asumusta vapaana?
4
105
Vastaukset
- Mullaeioounelmia
Kyse on hieman monimutkaisemmasta asiasta mutta tässäkin on sama kuin afrikassa, että kaikki afrikkalaiset vihaavat somaleita kuten suomalaiset mustalaisia. Sama asia Saudeilla muita lähi idän asukkaita vastaan. Saudit äärimmäisen rikkaita ja muut lähinnä roistokansaa.
- Uskomatonta
3 miljoonaa paikkaa muslimeille, mutta eivät ota uskonveljiään!!
Tässä avaava youtube-linkki, jos et jaksa kuunnella niin kelaa edes kuvat:
http://youtu.be/hl_62qogKx4
Meitä vedätetään - UskonSadutRoskiin
Saudit ovat islamin uskon päälevittäjiä. Saudien kunigashuone yms imaamit haluavat islamin tämän planeetan pääuskonnoksi. Mieletön tavoite sinänsä. Haluta nyt joku sora-aavikon kamelinkuljettajien leiritulien satu valtaan jokapaikassa. Mutta... Ihmiset haluavat uskoa satuihin joten hyvinhän homma toimii ja kun satuun on laitettu vielä selkeät kastijaot oikea ja vääräuskoisten asemasta ja ihmisasvosta niin pitäisi suvakkienkin olla huolissaan. Saudit rahoittavat uusien sunni moskeijoiden rakennukset mutta eivät shiia muslimien vastaavia. Eli olemme tavallaan näiden sunni ja shiia muslimien välisen uskonsodan sijaiskärsijöinä.
Mielestäni muslimien olisi viisainta alkaa ateisteiksi jos haluaisivat palata järkevien kirjoihin ja jättä nämä tyhjät uskonnolliset sadut taakseen. Ei uskonsaduilla saa mitään muuta kuin sotia aikaiseksi. - Ayliikkeeseen
Saudit onnistuisivat uskonsa levityksessä kun ottaisivat meidän AY:liikkeen sen levittäjäksi esim AKT olisi oiva kiristäjän rooliin , jos et usko niin itket ja uskot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266