Saudeissa 3 miljoonaa asumusta vapaana?

Haram

Kuulin että Saudi-Arabiassa on tyhjillään 3 miljoonaa turvallista asuinpaikkaa vapaana pyhiinvaeltajille luxusolosuhteissa (mm. Ilmastointi) mutta eivät ota yhden yhtään hätää kärsiviä uskonveljiään. Ei vaikka kulttuurillisesti ja uskonnollisesti sijainti olisi mitä mainioin, eikä rahastakaan ole pulaa.

Voiko pitää paikkaansa? Sen sijaan tulevat tänne peräpohjolaan, mitä järkeä?

4

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mullaeioounelmia

      Kyse on hieman monimutkaisemmasta asiasta mutta tässäkin on sama kuin afrikassa, että kaikki afrikkalaiset vihaavat somaleita kuten suomalaiset mustalaisia. Sama asia Saudeilla muita lähi idän asukkaita vastaan. Saudit äärimmäisen rikkaita ja muut lähinnä roistokansaa.

    • Uskomatonta

      3 miljoonaa paikkaa muslimeille, mutta eivät ota uskonveljiään!!

      Tässä avaava youtube-linkki, jos et jaksa kuunnella niin kelaa edes kuvat:
      http://youtu.be/hl_62qogKx4

      Meitä vedätetään

    • UskonSadutRoskiin

      Saudit ovat islamin uskon päälevittäjiä. Saudien kunigashuone yms imaamit haluavat islamin tämän planeetan pääuskonnoksi. Mieletön tavoite sinänsä. Haluta nyt joku sora-aavikon kamelinkuljettajien leiritulien satu valtaan jokapaikassa. Mutta... Ihmiset haluavat uskoa satuihin joten hyvinhän homma toimii ja kun satuun on laitettu vielä selkeät kastijaot oikea ja vääräuskoisten asemasta ja ihmisasvosta niin pitäisi suvakkienkin olla huolissaan. Saudit rahoittavat uusien sunni moskeijoiden rakennukset mutta eivät shiia muslimien vastaavia. Eli olemme tavallaan näiden sunni ja shiia muslimien välisen uskonsodan sijaiskärsijöinä.

      Mielestäni muslimien olisi viisainta alkaa ateisteiksi jos haluaisivat palata järkevien kirjoihin ja jättä nämä tyhjät uskonnolliset sadut taakseen. Ei uskonsaduilla saa mitään muuta kuin sotia aikaiseksi.

    • Ayliikkeeseen

      Saudit onnistuisivat uskonsa levityksessä kun ottaisivat meidän AY:liikkeen sen levittäjäksi esim AKT olisi oiva kiristäjän rooliin , jos et usko niin itket ja uskot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1620
    2. 210
      1497
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1000
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      979
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      54
      797
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      755
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      715
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    10. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      40
      696
    Aihe