Saudeissa 3 miljoonaa asumusta vapaana?

Haram

Kuulin että Saudi-Arabiassa on tyhjillään 3 miljoonaa turvallista asuinpaikkaa vapaana pyhiinvaeltajille luxusolosuhteissa (mm. Ilmastointi) mutta eivät ota yhden yhtään hätää kärsiviä uskonveljiään. Ei vaikka kulttuurillisesti ja uskonnollisesti sijainti olisi mitä mainioin, eikä rahastakaan ole pulaa.

Voiko pitää paikkaansa? Sen sijaan tulevat tänne peräpohjolaan, mitä järkeä?

4

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mullaeioounelmia

      Kyse on hieman monimutkaisemmasta asiasta mutta tässäkin on sama kuin afrikassa, että kaikki afrikkalaiset vihaavat somaleita kuten suomalaiset mustalaisia. Sama asia Saudeilla muita lähi idän asukkaita vastaan. Saudit äärimmäisen rikkaita ja muut lähinnä roistokansaa.

    • Uskomatonta

      3 miljoonaa paikkaa muslimeille, mutta eivät ota uskonveljiään!!

      Tässä avaava youtube-linkki, jos et jaksa kuunnella niin kelaa edes kuvat:
      http://youtu.be/hl_62qogKx4

      Meitä vedätetään

    • UskonSadutRoskiin

      Saudit ovat islamin uskon päälevittäjiä. Saudien kunigashuone yms imaamit haluavat islamin tämän planeetan pääuskonnoksi. Mieletön tavoite sinänsä. Haluta nyt joku sora-aavikon kamelinkuljettajien leiritulien satu valtaan jokapaikassa. Mutta... Ihmiset haluavat uskoa satuihin joten hyvinhän homma toimii ja kun satuun on laitettu vielä selkeät kastijaot oikea ja vääräuskoisten asemasta ja ihmisasvosta niin pitäisi suvakkienkin olla huolissaan. Saudit rahoittavat uusien sunni moskeijoiden rakennukset mutta eivät shiia muslimien vastaavia. Eli olemme tavallaan näiden sunni ja shiia muslimien välisen uskonsodan sijaiskärsijöinä.

      Mielestäni muslimien olisi viisainta alkaa ateisteiksi jos haluaisivat palata järkevien kirjoihin ja jättä nämä tyhjät uskonnolliset sadut taakseen. Ei uskonsaduilla saa mitään muuta kuin sotia aikaiseksi.

    • Ayliikkeeseen

      Saudit onnistuisivat uskonsa levityksessä kun ottaisivat meidän AY:liikkeen sen levittäjäksi esim AKT olisi oiva kiristäjän rooliin , jos et usko niin itket ja uskot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      85
      6020
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      319
      5117
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      48
      2599
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1832
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      109
      1497
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1402
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe