honda civic vm 08. missä vika?

NainenRatissa

Nyt alkaa mennä hermot. Autosta vähän väliä akku tyhjä. On kaksi akkua jo vaihdettu, ensin itse ja sitten korjaamolla. Kaks kertaa nyt käynyt jo huollossa ja väittää ettei muka ole mitään vikaa.. Kun akkua lataa se kestää taas päivästä-viikkoon mut sitten taas tyhjä. Sisävalot ym olen sammuttanut vaikka tuntui että korjaamolla olivat iha varmoja että kyllä mulla joku valo nyt jää päälle, mutta ei kyllä jää! Mikä hitto voi syödä akun niin että tyhjenee aika nopeasti.. mitä tässä kannattais tehdä? Eilen latasin akkua sisällä ja kun laitoin taas kiinni ni ajoin jonkun 15km töihin ja 8h olin töissä ja kun olin lähdössä. Akku tyhjä. Ja tää akku on nyt siis ehkä 1.5vkoa vanha! Mistä moinen johtuu? T. Tietämätön nainen

3

2437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korhoneh

      Voisi olla joku viallinen rele. Itselläni teki vm 04 Civicissä tuota samaa ja vika ei ollut itse akussa vaan ilmastoinnin kompressorin magnetoinnin releessä. Pieni, halpa osa, helppo vaihtaa. Ongelmana on vaan löytää se viallinen osa... kannattaa viedä auto asiantuntevaan korjaamoon tai autosähköliikkeeseen (ei välttämättä merkkiliikkeeseen!) ja pyytää tutkimaan ne releet ym. mahdolliset virrankuluttajat.

      • NainenRatissa

        Pitääkin katsoa missä Lahdessa ois hyvä liike missä vois autoa käydä näyttämässä.. eivät ainakaan tuolla mun vakikorjaamolla tosiaan osanneet tehdä tai sanoa mitään..


    • Ehkä_takalasinlämmitin

      Pari tapausta on tullut vastaan, että on jäänyt takalasinlämmittimen rele jumiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7259
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3841
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3440
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2572
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      2453
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2382
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2276
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2179
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1898
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      41
      1864
    Aihe