TonTom lähettelee sähköpostilla tarjoushintoja karttapäivityksistä. Kun kytkee laitteen tietokoneeseen ja ostaa kyseisen päivityksen, niin hinta onkin täysin toinen. Mainoksessa ei sanallakaan mainita, että tarjous koskee vain kyseisen mainoksen LINKIN kautta tilattuja päivityksiä, ei siis normaaliin tapaan laitteen softan avustuksella ostettuja päivityksiä. Tämä on asiakkaan harhaanjohtamista ja huijausta.
TomTom karttapäivitykset - harhauttavaa mainontaa
kahdestihuijattu
1
124
Vastaukset
- Sekavaseon
En tiedä huijauksesta, näethän hinnan ennen kuin laitat maksuun...
Mutta sekava se on ja näkyy huonosti järjestelmässä, sen lisäksi se prosessi jämähtää todella helposti jumiin kaupanteossa. Sopii esimerkiksi huonosti toimivista nettikaupoista.
Jos on kaksi tomppaa, niin sitten pitää käyttää kahta eri sähköpostiosoitetta, en ainakaan itse osannut lisätä toista samaan tiliin Home ohjelmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501477
- 591411
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101018- 60811
- 49794
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit84593Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556