millä saada paskominen loppumaan

kissankakkaaa

kissani on ihana loihava söpö suloinen ja kaikke,ihana kehruukone. käy kiltisti aina laatikollaan tarpeilla,putsaan sen aina kun pökäleitä tulee ja silti käy joka ainoa päivä paskomass atytön sänkyyn. tai rottinkituoliin teki myös mutta piti poistaa patja eikä ole niin isoa konetta jotenka on ilman pehmustetta nyt sitte,mikä laittaa pikkasen raivon nousemaan pintaan.jouluna kiva kun ei ole huonekalui paikallaan kissan takia. alkaa loppumaan huumori pikkuhiljaa. ekoina viikkoina ei tätät tehnyt vaan aloitti ihan nyt vastikää.kyseessä pentukissa vielä.auttakaaaa...

9

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdbiuywg

      Veikkaan reviiriepävarmuutta. Kissoille on tärkeää "omistaa" jotain ihan kokonaan hajullaan. Onhan sillä siis ihan ikiomia kiipeilypuita ja petejä tarpeeksi? Monet kissat tykkäävät korkeista paikoista, joten pienenpieni raapimatolppa ei riitä, vaan kiipeilypuun on oltava ihan kunnon kokoinen ja siitä on löydyttävä nukkumapaikaksi kelpaava paikka.

    • kissimirrit

      Tuoksuttaa reviriää, jotenkin epävarma turvallisuudestaan.Älä ainakaan huuda sille, tai komenna sitä,pahennat vaan asiaa niin.Leikitä, viihdytä kissiä,jospa se menis ohi.

    • eitykkää

      Sirottele appelsiinin kuoria niihin paikkoihin joihin on kakannut...

    • gggrhhhhhhhhhhhhhhhhh

      ...??ahaa,eli kun koirakin lenkillä kuseksii joka tolppaan,kertoo epävarmuudesta? kyllä te olette sitten n a u r e t t a v i a kaikkine diagnooseinenne.. voi herrajumala siunaa "älä vaan huuda sille,tai komenna.. :D " kuolen nauruun.. missäkohti aloittaja sanoi "karjun sille niin ettei enää pasko!".. ja toinen "leiki sen kanssa ynnä muuta soopaa.." aloittaja kirjoittikin " miksi kissa paskoo,en leiki sen kanssa,en ikinä,en silitä,enkä ole muutenkaan sille mukava!puhumattakaan sen omista makuupaikoista,tai muusta.! aina kun nukahtaa,säikytellään sitä kunnolla, ja ruokaillessa myöskin. kunhan kiusataan! ja nyt ihmetellään miksei pasko vaan laatikkoon??"

      • trololololololollotiloo

        Onko lääkkeet ottamatta?

        Sinun kommentistasi paistaa läpi paremmin kuin hyvin, ettei kissoista ja niiden mielenlaadusta tiedetä yhtään mitään. Jää siis kommenttisi ihan sinne, minne kuuluukin - trolliosastolle, ihan kuten aloituksesikin itseasiassa.


    • vielgggrrrrrrrrrr

      appellssiininkuoria lapsen sänkyyn..?

    • höhjasitä

      Kissalle vihtavuoren kuivamuonaa.

      Jos otat vielä uuden, tuurilla se ei pasko.

      En ymmärrä miksi joku katselee paskatykkiä päivää pidempään.

    • Kokemustaon

      Jokin hiekassa häiritsee kissaa. Kokeileppas vaihtaa toiseen merkkiin, mutta sekoita ensimmäiseen vähän vanhaa hiekkaa sekaan ettei tee vahinkoa muualle. (Kissa ei tykkää muutoksista ja hyvä olla tuttu tuoksu).

      • nhvty

        Aloitus oli trolli, joten ei tarvitse vastailla. Trolli paljasti itse itsensä vastaamalla tuonne väliin typeriä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      34
      2200
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1995
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1961
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1673
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1637
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      491
      1527
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1514
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1330
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      76
      1228
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1199
    Aihe