Kokemäen taloudesta on sanottu, että lihavat vuodet ovat takanapäin. Kaupunginvaltuuston jäsenistä sen sijaan voi sanoa, että lihavat vuodet ovat meneillään. Vain aniharva tästä porukasta on normaalipainoisia, suurimmalla osalla on läskiä nahan alla runsaasti.
Mielestäni valtuutetun pitäisi olla enemmän kiinnostunut kaupungin asioiden hoitamisesta kuin vatsansa kasvattamisesta.
Mielestäni valtuutetun pitäisi olla enemmän kiinnostunut kaupungin asioiden hoitamisesta kuin vatsansa kasvattamisesta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tanaan ma sen ymmärsin, voivat silmamunat olla auki laajana, mutta silti sujettuina. Mulle taman sattumalta ohikulkijan kommentti paljasti, tarjoamani vihjeen perusteella.
Ei kusuva tialt exu.
Sinulla ei taida painoarvoa löytyä edes elon painosta?
MA VAAN KYSYN!
Valtuustopaikkoja oli aiemmin 35, väkiluvun laskun takia nyt 27. Valtuutettujen lukumäärä on siis laskenut, mutta kun valtuutetut lihottavat itseään, sen painoarvo säilyy samana.
Tuskimpa runsas elopaino antaa kantajastaan merkkiä hyvinvoinnista, paremminkin päinvastoin. Elämänhallinta jotenkin viksallaan, ehkä jokin tärkeämpi vie kaiken mielenkiinnon.
Ihrakasoilla ei ajatus luista, siksi valtuustossa ei pystytä tekemään järkeviä päätöksiä.
Ensinnäkin...jokaisella lahtivalaalla on seksuaalisia ongelmia. Lihava ei jaksa olla aktiivinen. (paitsi ruokakassin kanssa) Lihava ei ole leppoinen. Lihava ei ole muiden asioista kiinnostunut ja on pakolaismyönteinen. Jos ei pysty hoitamaan omia asioitaan, niin ei kai sitten muidenkaan? Lista on pitkä. Voisimme alkaa lihavien boikotoinnin.