Vai jonkun haamukirjoittajan?
Onko Auerin uusiblogi todella hänen kirjoittamansa
anukseennaitu
22130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Miksi olisi hänen kirjoittama? En ole havainnut mitään mitä ei voisi joku minfokirjoittaja tehdä - itse Anneli Auerina minä kirjoittaisin ehdottomasti aivan toisella tavalla. Jutut eivät vai ole balanssissa. Minun mielestä, siis.
Niin juuri siis blogin tyyli on todella sairas!
Jopa 1/10 Hejacin sairaustasosta.
Jos joku toinen kirjoittaisi aueri blogia, niin se olisi jo lopetettu auerin toimesta. Eli auerin täytyy kirjoittaa sitä, itse ja köysi kiristyy kaiken aikaa, aika loppuu joten jälki on sen mukaista.
Kyllä se on Anneli Auer, kun itse kirjoittaa omaa blogia. Onhan ko. blogi linkattu Niina Bergin ja anneliauer.com blogien sivuillakin.
Bergin blogiin on tullut juttusarja verisistä kengänjäljistä. Taas saavat syyttäjät hävetä todisteiden tulkinnan väärentelyä.
Eipä kiinnosta lukea, mutta niin sairasta juttua siltä tulee lehdissä ja TV:ssä että tuskinpa siihen muita tarvitaan, samanlaisia toki kaikki annulistitkin.
Eipä paljoo kiinnosta, sitä sairasta juttua oli jo perhekerhossa, koko perheen kanava mukamas, mutta olikin valjastettu pedofiliaan, vanhempien pornomieltymysten täyttämiseski.
Niinpä. Ihme toteutus. Lapsille askartelupuuhaa ja pelejä, äideille ruokareseptejä ja kekkereiden järjestämisvinkkejä. Samalla saitilla sitten varsinainen pornoilijoiden keskustelukerho. Ilman mitään kaupallista koulutusta sanoisin, että erilaisilla sähköisillä palveluilla on omat kohderyhmänsä eikä samalla sivustolla ole sisältöä, joka ei sinne esimerkiksi markkinoinnissa välitetyn toiminnan tarkoitusta koskevan viestin mukaan kuulu. Mutta tosiaan. Tätä perhekerhoahan markkinoitiin muun muasssa henkilöille, jotka harrastavat vauvoja. Aika irvokasta.
Annelihan vain paljastaa syvimmän olemuksensa. Mikäs siinä. Tietääpä nyt jokainen fani, millaista herttaista henkilöä esimerkiksi FB:ssa kannattavat.
Kai nyt jokainen on käynyt siellä tsekkaamassa nimet ja pärstät? Itse tsekkaan kaikkien työnhakijoiden FB-profiilit nykyään, menkööt siihen aikaa vaikka kuinka. Olkoot tästä tietosuojavaltuutettu mitä mieltä haluaa. Julkinen paikka ja jokainen vastaa itse siitä, mihin henkilötietonsa ja kuvansa tallentaa.
Irvokas on hyvä termi, samaan voi liittää termit, ilkikurinen ja häijy.
Perhekerhon sisältöön on liitetty P-uhrien houkutteluun, kuvien symboliikan avulla.
Perhekerhoon oli salakalavasti liitetty myös s-palvontaa, korttien muodossa, palvelun käyttäneiden lasten yllätykseksi, muistamme kun eräät olivat tosissaan yllättyneet piilotetusta aiheesta.
Muistamme myös Raision myllyssä pidetyt vauvaparkit.
Perhekerho on peitenimi.
Mitkä ihmeen Raision myllyn vauvaparkit - en minä ainakaan muista. Mitä niistä?!
Blogiin kulminoituu kaikki minfon sairaimmat mielikuvituksen tuotteet.
Auer se on, joka kirjoittaa. On hyvä, että Auerin narsistinen olemus tulee kaikille selväksi...
Hienoa, että Armas on kirjautunut. Poliisi voi sitten poimia hänet helposti, kun Anneli päättää alkaa rahastamaan.
Kjäh!
Kun kuulen sanan perhekerho niin laatta lentää, sisällöllisesti toteutuksellisesti ja markkinoinnillisesti oksettavaa
Syyllinen löytyy Porin uusnatsien joukosta. Maastohousuinen iso korsto, jengiliivi päällä. Tyttö näki jengin nimen selustassa korston poistuessa ikkunasta.
Tekikö "gradun" Bandidokselle?
Tai ainakin Jukkaan verrattuna auerska on iso, kai sitä korstoksikin voi sanoa.
joo ruskea maastokuviointi housuissa
170 cm, tosi korsto on
Ihmettelen vaan, miten joku jaksaa kirjoittaa blogia niinkin raskaasta asiasta kuin aviomiehensä kuolemasta. Yhtä hyvin Nisse olisi voinut kirjoittaa sanomalehtiin kolumneja Bodomista. Mutta tyylinsä kullakin.
Sanos muuta juupa.juu. Vielä käyttää uhrista ilmauksia tyyliin "huutaa kuin tapettava". Käyttää myös itsestään kolmannetta persoonaa äidinkielellisesti: "Hän teki". "Anneli Auer sanoi, että..."