Minua hämmästyttää suvakkien yksilmäisyys. He näkevät kaikki muut kantasuomalaiset rasisteina ja asioiden vääristelijöinä, ellei suorastaan valehtelijoina. Kokevat ilmeisesti itsensä vainon kohteeksi, koska "eivät saa rakastaa julkisesti" "vain vihata saa julkisesti".
Heidän mielestään ihminen, joka ei ole mamun ystävä on pahan ja rasisti. On ehkä hyväkin, että heillä on mamunsa.
Heidän mielestään ihminen, joka ei ole mamun ystävä on pahan ja rasisti. On ehkä hyväkin, että heillä on mamunsa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
suvakit vois painuu tien luiskaan,Suomessa pari vuotta sitten tapahtuneessa raiskauksessa missä sompanssit muistakseni oli asialla tyttö ajautui itsemurhaan.
nyt voisi nämä hyyssärit lukea suomen afganistanin suurlähettiläs anne meskasen kirjoituksen näistä "pakolaisista" tai jos eivät itse ymmärrä kirjoitusta sinisilmäisyyden vuoksi niin lukisi heille joku muu sen tekstin, elintasopakolaisia koko sakki ja se minua ihmetyttää tässä asiassa, että jos siellä on niin kauheat olot kuin he tänne tullessa väittivät ,niin kuitenkin moni on menossa sinne takaisin, totuus on se että he ovat lukeneet suomesta miten täällä pakolaisille maksetaan hyvin tukea, tulivat tänne ja osan rahoista he lähettävät omaan kotimaahansa, muutaman kuukauden kun asuvat ja "tienaavat" sitten peruvat turvapaikkahakemuksensa ja palaavat ilmaisella kyydillä takaisin, ikävä sanoa mutta suomalaiset on kyllä todella tolloja näiden pakolais asioiden suhteen, pitäisi jo silmällä nähdä jos "pakolaiset" on nuoria ja terveitä hyvin puettuja ja itse en kylläkään ole nähnyt yhtään huonokuntoista heidän joukossaan ,etteivät he voi olla mistään puutteesta tai muuten huonoista oloista, tuli kallis lasku suomelle majoittaa tänne lomailemaan tulleita afganistanilais nuoria miehiä, ikävä kyllä he eivät heidän mielipiteen mukaan olleetkaan tyytyväisiä,
mutta tästä pakolais farssista tuskin nuo päättäjät oppivat yhtään mitään.
Asiaa kerrankin, ymmärrän helvetin hyvin et Suomalaiset on raivona,se on selvä et näissä maahanmuutto ja pakolais asioissa hyysärit ovat aivopesseet meidän politikot ja ratkaisut ovat olleet sen mukaiset.
Kirjoittakaa suoraan [email protected] mitä ajattelette. Mitä useampi kirjoittaa, sitä suurempi on painostusvoima. Kertokaa niistä ongelmista joita olette omalla paikkanunnalla ja keskusteluista havainnut. Kysykää kuika paljon hän leikkaa ensivuoden palkastanne, jotta maahantunkeutujat saavat hyvän elintason. Heillä jo nyt parempi elintaso kun esim opiskeljoilla tai köyhillä suomalaisilla. Kysykää miksi häntä valvottaa maahanmuuto, miksi ei suomen etu tai työttömyys !!
Suvakit ovat olkiukkoja, rasistien luomia mielikuvitusvastustajia. On vain tolkun ihmisiä, myötätuntoisia ja sääliväisiä ja sitten teitä vihamielisiä, itsekkäitä ja armottomia rasisteja. Rajat pitäisi tosiaan sulkea, mutta vasta sitten, kun teidät on saatu heivattua sen toiselle puolelle. Teitä ei kukaan kaipaa.
Siinä jälleen tuo tunnettu Horn suvakki ääliö herännyt.
jos teikäläiset johtaisi tätä yhteiskuntaa se olisi mennyt jo ajat sitten konkurssiin, nämä joita nimität rasisteiksi ja vihamielisiksi ovat ihmisiä jotka osaavat ehkä laskea mitä kaikki tämä tulee maksamaan, sitä minä ihmettelen tässäkin asiassa että jos on noin kova halu auttaa näitä ihmisiä niin ettekö voisi auttaa heitä hedän omassa maassaan, mutta sinkin tiedät että jos menet afganistaniin niin sinut ammutaan tai raiskataan eikä sinun mielipiteesi siellä paljon paina, joten jos rajat laitetaan kiinni ,niin toivon että teikäläiset heivattaisiin näiden pakolaisten matkaan, siellä voitte toteuttaa omia auttamisia ihan niin paljon kuin haluatte ja vielä omalla kustannuksellanne, se on hyvä täällä lässyttää auttamisesta kun ei itse tarvitse laittaa omia rahoja likoon.
Osaa laskea? Älä nyt viitsi naurattaa kun ethän sinä tunne reppana edes isoja kirjaimia. Jäikö koulu vähän kesken? Taidat olla näitä elämän koulun kasvatteja: ei koulutusta, ei työtä, liian vähän kaljaa.
Koulutusta on riittävästi, työtä on ja alkoholin suhteen olen absoutisti, siinä olet oikeassa että olen käynyt elämänkoulua siinä määrin että en ole ollut toisten elätettävänä. Taisi itsellä kolahtaa oikein kunnolla, kaikkii noihin kohtiin.
Vaikka suomessa muka on näitä korkeasti koulutettuja, niin kuin nämä meidän päättäjät on, siitä huolimatta päätökset on järkeä vailla, tosihan on ettei kaikkea opi kirjoista eikä kansista.
et muuten kuulosta itsekkään miltään koulutetuta henkilöltä, kun menee jauhot suuhun alat pelailla nippeli tiedolla, taitaa sullakin ola koulut käymättä.
Keitä nämä rintamakarkurit on, he ovat asuneet alueilla joissa on tehty ja tehdään edelleen järkyttäviä teurastuksia ,jos he olisivat olleet todellisessa hädässä heidät olisi ammuttu jo.
Onneksi meille ei kerrota kaikkea vaara on liian suuri.
Ketä nämä vapaaehtoiset auttamishaluiset yli 400 oikein ovat? En tiedä yhtään, eivätkä kaverinikaan tunne ketään. Sekin on siis tuulesta temmattu luku ja propakandaa.
Mikä on suvakki???? Ulkominisreri vai? Kertokaa plees.
Suvakki = Suvaitsevainen vajakki (suvaitsee kaikkea mikä maanpäällä liikkuu, tai on liikkumatta). Ainiin kohta kysyt mikä on vajakki. No se on vajaamielinen eli siis vähä-älyinen henkilö,, verrattavissa esim. apinaan.
Ei kyllä suvaitse kaikkea, vaan pikemminkin vain ja ainoastaan oman intohimonsa kohteen.
Kuten sanoin, suvakki on olkiukko. Rasistin luoma kehitelmä, mielikuvitusolento, jolla ei ole vastinetta maan päällä. Sen suuhun voi pistää mitä sanoja haluaa ja sitten itse kumota helposti argumentit älyllisellä ilotulituksella. Hyvin hyödyllinen olento rasistin itsetunnon pönkittäjänä.
se minäkin uskon että olette mielikuvitusolentoja, siksi teitä on niin helppo jymäyttää, olette tietävinänne näistä pakolaisista kaiken, jos te kerran tiedätte näistä kaiken teitähän voidaan syyttää terroristien suojelusta, forssastahan löytyi jo kaksi ja mistähän seraavaksi tulee ja mitä.
Suvakit löytyy facesta ryhmän "mitä voin tehdä pakolaisten auttamiseksi Heinolassa" jäsen listalta.
Nyt oli julkaistu joku valtakunnallinen suvakkilista
Olikohan siinä paljon heinolalaisia?
Näin sen jossain. Oli siinä ainakin yksi hönöläst. Pitkä lista.
vain tista suvakkia ja mamua. Jos vähänkin kritisoit niin olet rasisti.