4smilelle osoitan

Kestääkörakkaus

Hei 4smile pitkästä,pitkästä aikaa.Voin sanoa että silloin joskus kun olen ottanut sinulta tätä kautta tulkintaa niin on pitänyt paikkansa.Nyt pyytäisinkin jos saisin sinulta tähän hetkeen tulkintaa niin talous kuin rakkauden suhteen.Rakkaus on mutta onko kaikki ok?

1

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4Smile

      Noh..,
      Joku juttu tässä on sen suhteen, miten pidät ittees kasassa ja tässä esiintyy nyt joku nainen (petollinen) En tiä onko kuviteltu vai oikea, mutta esiintyy ristiverisenä ja että jotenkin tää tois sulle mukaan epäonnistumisen tunteita ja ehkä luottamuspulaakin, vaalean aikuisen miehen suhteen. Nyt, tässä kannattaa pitäytyä vain faktoissa, ei kuvitelmissa. Olkoonkin, vaikka sun on aika vaikea uskoa mokomaa todeksi/hyväksyä, koska kumminkin välität aika paljon tästä miehestä. Toisaalta vipellät pää pilvissä, vailla huolen häivää, mutta taas toisaalta peräät oikeuksiesi perään. Tähän tuli nyt joku rahasopimusjuttu - saat tietää jostain tällaisesta ja sitäkös sitten alat päässäsi pähkäillä.
      Vaalea aikuinen nainen TAI kypsään ikään ehtinyt henkilö, voi olla äiti, opettaja tms. Kuitenkin hän on jo aika paljon taaplannut täällä ja nähnyt kaikenlaista. Tässä nyt sitten, kun pöly laskeutuu - istahdat kannon nokallesi ja alat soittelemaan soitintasi - katse kuuhun luotuna, ollenkaan tajuamatta, että kun jäät ajatuksiisi, vaara saattaa piillä lähempänä kun uskotkaan. Keskellä seesteisempää aikaasi, saatat huomata joutuvasi puolustelemaan/kilpailutilanteeseen onnesi takia.
      Sinä kyllä pitelet niitä onnistumisen tiirikoita hyppysissäsi, vaikket silti ihan tyytyväinen tilanteeseesi olisikaan. Nyt kannattaa takoa, kun rauta on kuuma nimittäin, sinulle koittaa uusi mahdollisuus - liittyy johonkin harvemmin tapaamaasi ystävään. Tilanne eittämättä on eläväisen sorttinen, mutta itse sinulla on harmoninen olo ja olet sinut itsesi kanssa, mtta kyllä tässä mahdollinen selkäänpuukotuskin on mahdollinen.
      Ehkä jossain aineellisessa asiassa, sulle ei ihan kaikkea oo kerrottu ja haalit huolia enemmän kun jaksat kantaa. Tästä voi koitua iso muutoskin ja stressaannut moisen takia. Tää liittyy johonkin vanhaan asiaan ja tän tiimoilta korviisi kantautuu maailmalta jotain infoo.
      Ristiverinen aikuinen mies ja se, että kaikelle on aikansa - kohtalonpyörä raksuttaa omaa aikaansa kaikelle. Nyt tuli työn kortti ja tulevaisuuden suunnitelmien luomisen kortti. Sun pitää osata tehä joku ratkaisu tässä nyt, vaikka suutut ku kotalappalainen, ku joku viesti tulee.
      Vaaleahko nainen ja menestystä, mutta myös valintoja ja sitä, että nyt pitää pitää jalat maassa, vaikka välillä susta tuntuu ettet siihen kykene. Sydämen asiat ahistaa sua liikaa
      Koti oikeinpäin - uusi toiveikas aika ja ties mitä ehdotuksia ja myös muutosten tuuletkin puhaltelevat ja joku täysin puskista tuleva tieto.
      Joko johtavassa asemassa oleva henkilö, tai sitten henkilö jolla on tekemisiisi suuri valta. Luottamus alkaa palailla pätkittäin ja iso keltanen mollukka taivaallaan, luo lämpöään. Tämän keskelle tulee joku paljastus ja se on sitten sillä taputeltu. Sulta kysytään kaikki tahdonvoima/terävänäköisyys ja ne ottavatkin sinut täysin hallintaansa. Voimia tarvitaan ja paljon. Kyeessä vaalea aikuinen mies, ehkä jopa sielunkumppanisi. En tiä, kyllä sit tosiaan kohtaa vaikeuksia tämä juttu :( Toivottavasti olen täysin hakoteillä nyt tässä..
      Eri paikkakunnalta jotain, joka aiheuttaa aikalailla liikehdintää, mutta sitten tulee jokin tieto, joka tuo sinulle onnistumista/menestystä ja tää tulee sulle niin, ettet tän tuloon voi ite mitenkään vaikuttaa. Joko sulle esitetään kutsu johonkin sos. tapahtumaan, tai sitten tieto yllättää sut täysin! Kuitenkin, sulla on tän tultua, kaikki syy iloon ja juhlaan ja joudut pistämään arvosi uusiks, ettetkö ole voittaja tässä ja onnistu kotiin/perheeseen liittyvissä asioissa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe