VOISIKOHAN NYT KUVITELLA VAIKKA NIIN ETTEI SUOMEN POLIISILLA OLE HOMMA HALLUSSA.JOS MEILLÄ ON JO MAASSA 1000 SELLAISTA HENKILÖÄ JOTKA VOIVAT LIIKKUA MAASSA VAPAASTI JA ASETTAA PIENIÄ PAUKKUJA KAIKKIEN RATKAISEVIEN SÄHKÖLINJOJEN JAKOKESKUKSIIN.MITÄS JOS NE PAUKAHTAA YHTAIKAA.NIIN JA TÄHÄN PILIKUT JA PISTEET.
LISSÄÄ MAAMUU.
MUUMAA123
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikös niitä lämpö- ja muita keskuksia jo siellä sun täällä käytetty harjoituksissa??
Ei Räsäsen ja Paateron jäljiltä voi olla mikään hallussa.
Onnea Hämeenlinnalle MAMU myönteisyydestä ja kotiuttamisinnosta...kerrottiin juuri ylen alueuutisissa. "Hyvä ellei paras" ...hyi h...oksettavaa.
Eipä tarvii muuttoa harkita enää sinne työn perässä..
Kiitos Hämeenlina ja onnea maahanmuuttajien työllistämiseen.
Älä vaan tulekaan. Sua kukaan täällä ees kaipaa perussuomalaisrasistikliseineen. Ja mistä kiittelet Hämeenlinnaa jos olet vasta muuttamassa tänne? Tuskinpa sinä edes työn perässä mihinkään muutat, korkeintaan sosiaaliturvan eli olet yhtäläinen paska muutaman turistimamun kanssa.
Aihe derkkuleille arka.
Homma hallussa ? Eikö rajavartia ole virassa jonka pitää estää luvaton maahantulo ? He kuitenkin tarjoavat kyydin keskuksiin mihin voi majoittua . Samoin välimerellä vuotavan loson matkustajille tarjotaan loppumatkaksi tulliveneen kyyti . Mitä rajavartiointia on kuljettaa hämärämiehiä rajanyli?
Samaa voisi kysellä Ruotsalaisilta rajavartioilta jatkosodan aikaan, kun suomalaisia paskahousuja luikki rajan taakse pakoon. Ruotsalaiset ei mitenkään estänyt näitä luikureita saati ampunut ja näiden paskahousujen takia sotakin sitten hävittiin.
Otappa Keijo aamulääkkeet.