Siksi en uskalla enää kirjoittaa mitään, ajattelin vain ylläpitää edes pienen yhteyden. Nyt häpeän sitä että yritin.
En tarkoittanut asiaa niinkuin
13
250
Vastaukset
- KerroLisää
Eli miten?
- NiinHaluan
Haluaisin vaan, että tulisit ja ottaisit mut syliisi. Ja että voisin olla siinä loppuelämäni.
Mutta sä et taida haluta sitä.- niinhaluaisin
J5 mies haluaisi ottaa erään kauniin naisen syliinsä ja rakastaa.
- ettämolemmilla
Minulle kävi samoin. Ymmärsin kyllä miksi ei voi pitää yhteyttä. Mutta en ymmärtänyt siinä hetkessä tehdä sopimusta yht.pidosta jotenkin hänen kanssaan. Vaihdoimme numerot ja niin tuskainen piinaava ikävä. Uskoisin(n-m)
- Menitohitseni
Joten: "Silence is golden". "K"
- silencehurts
Mitä hittoo. Mun kommentti oli biisi, ihan vaan mulle keskustelun aiheesta mieleen tullut biisi, ja nyt se on poistettu sääntöjen vastaisena.
No mut aloittajalle kommenttina että aina voi yrittää paikata sanojaan, tosin vastauksena voit saada hiljaisuuden, ja sen kanssa on mäntti elää, mutta oletpahan ainakin saanut ilmaista itsesi oikein :) Minä en sitä enää kehtaa tehdä.
https://m.youtube.com/watch?v=xt6U8nEmXWU
- Koskaaneisaa
Hävetä sitä että on yrittänyt pitää yhteyttä.
- komppaantätä
mitä häpeämistä on koittaa pitää yht. yllä, jos se toinen ei sitten ollut halukas siihen yhteyteen niin se oli sitten hänen valintansa mutta toinen on ainakin yrittänyt. sen jälkeen on ehkä helpompi antaa olla koska ketäänhän ei voi pakottaa yhteyteen.
- Sinustakiinnostunutmies
Pidetään nainen tämä yhteys, joka me on luotu yhdessä. Minusta se olis meille molemmille tärkeää. Minusta näin ei sais ajatella, ettei se toinen kumminkaan sitä halua. Kyllä se haluaa, jos vain saa sulta mahdollisuuden. Yksipuolista rakkautta ei ole olemassakaan. Kyllä siihen aina liittyy se toinenkin osapuoli. Eikä tässä ole ohi kävelystä kyse.
- Aloittaja_
Meidän yhteys. Mitä se on. Se on vain uskoa ja ainaista oletusta minun pahuudestani, meidän yhteys ei ole koskaan toiminut eikä se koskaan tule toimimaan. Minä koen yhteyden muuksi kuin ainaiseksi moittimiseksi ja parjaamiseksi.
- Alloittaja_
Sinä todistat joka aamu uudelleen saman asian, ainoa mitä haluat on pelehtiminen naisten kanssa. Ei se ole yhteyttä mistä kirjoitit.
Ei jatkuva pahan mielen tuottaminen ole yhteyttä.
Miksi sinä et kykene kahden aikuisen ihmisen väliseen yhteyteen ja jollet kerran oikeaa yhteyttä halua niin miksi et ole rehellinen ja sano sitä? - kirvoittikommentin
Yksipuolista rakkautta on aina ollut olemassa. Jos joku ihminen ei ole rakkauden arvoinen niin sellainen, joka sanoo "et sinä niin tunne, sinä tunnet näin" ja on aina muutenkin sepittämässä toisen ihmisen ajatuksia ja tunteita omaksi edukseen. Se on paitsi valehtelua niin hävytöntä toisen ihmisen sivuuttamista kokonaisuudessaan. Ihmiset eivät ole leluja, mutta jos niillä leikitään silti, ne jättävät.
- Sinutylennetään
Ei saa hävetä, jos pitää yhteyttä, vaan ylentää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 496071
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2655975Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?915760Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k394991Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494749Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2194094Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43761- 1513636
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393222Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253137