Tietoa kaivataan!!!

Miksei Thaimaan saarten kohtalosta (esim. Similan, Surin, PhiPhi) tiedoteta vieläkään mitään??? Alueella on runsaasti omatoimimatkailijoitakin mutta uutiset työntää vain pakettimatkalaisten hyysäystä..
41132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niistä ei tiedoteta mitään, kun ei tiedetä mitään varmaa.

Äänestä

jos voit. Apuakin varmaan kaivataan, mutta veikkaan että veneitä ei ole liiaksi missään ja helikoptereillekkin on varmaan käyttöä edelleen... Uiden tuskin kukaan haluaa mennä vaikka kiinnostaisikin.

Äänestä
  • Luulisi viranomaisten/pelastushenkilöstän voivan mennä muuallekin kuin Phukettiin. Kyllä Thaimaassa helikoptereita on vaikka kehitysmaa onkin. Tai missä ovat jenkit jotka yleensä heti tutkii ja tietää kaiken?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoli_ kirjoitti:

Miksei Thaimaan saarten kohtalosta (esim. Similan, Surin, PhiPhi) tiedoteta vieläkään mitään??? Alueella on runsaasti omatoimimatkailijoitakin mutta uutiset työntää vain pakettimatkalaisten hyysäystä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu