Vääksyyn ensikesänä mennä,ja saakohan siellä pillua niikuin ennen,vai onko tytöt antaneet tummillepojille ettei enää tälläinen moottoripaatin kapteeni enää kelpaa.
Kannattaakohan
17
230
Vastaukset
- Jurpo
Kyllä sieltä pillua saa, sekä vaimoilta että tyttöystäviltä.
- puksuttaja
tulihan siellä saatua monelta vaimolta ja tyttöystävältä,siitä hyviä että häipyivät ennenkuin Pulkki aukeni,mukavia naisia.Ehkä ensikesänä rantaudun.
- Sw271
Miehessä vika, ei veneessä, jos Vääksystä ei pillua saa.
- Cccccccww
Päijät -Hämeessä ymmärretään antaa, tehdä mies onnelliseksi.
- Kerttutäti
Vaan kapitaani ei saa kuin kättä. Omaansa.
- kaputaani
No no Kerttu,suutuitko kun en ottanut sinua enään mukaan?Kyllä annoit hyvät kyydit vaikka oletkin takapillu,katsotaan ensikesänä .
- Hinurikapu
Taitaa olla sama Kerttu jota minä ropotin,Kerttu tahtoi aina piiskaa persuksille,mukava rouva Kerttu on.
- Kerttutäti
Saat kohta snorkkelin perseeseen pervo.
- seilaaja1
Älä anna Kerttu mutiaiselle,Suomipoika parempi.Viikon yksin saaren syrjässä ollut veneiliä on kiihkeä.
- Kerttutäti
Sinä et kaipaa muuta kuin rumaa homopervoa. Löydät peilistä.
- venemie
Vääksyssä on hyvä satama ja hyvä palvelu,toivottavasti karvaranteet eivät vetelehdi siellä ensikesänä.Kerttutäti sinun kannattaisi tehdä kotitehtävät ja mennä aikaisin nukkumaan,tai kerron Äidilles että kirjoittelet tänne.
- Jurpo
Kirjoitetaanko "Äidilles" isolla vai pienellä kirjaimella?
Tuleeko pilkun jälkeen välilyönti?
Onko "ensikesänä" yhdyssana?
Kun sanotaan "Kerttutäti sinun kannattaisi..." niin tuleeko tuohon johonkin väliin pilkku?
- DasBoot
Mie tartutin Kerttu-tädille visvasyylän noin puolivahingossa. Olkaa varovaisii sen kans, pintauintipukua suosittelen.
- NoNo
Sulla ei huolta sellaisesta ole. Idiooteille ei pimppaa.
- DasBoot
Se visvis on nähty viimeks yhen kesäveneilijän ylähuules. Oli paha rupi, mut mitäs meni Kerttu-tätii lipaseen pimpast. Tai kakkosest.
- Kerttutäti
Kerttutädiltä ei makean veden seilorille irtoa. Ei pildeä eikä kakkosta. Kerttutätiä ei kirjoiteta väliviivalla koulupojut.
- meripaatti
Kyllähän hauskaa oli Vääksyn naisten kanssa,vähän paikalliset miehet mulkoili altakulmien kun Kaprokista lähdettiin paneskelemaan,mutta ensikesänä tavataan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 978624
- 474249
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371488- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121170Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837