Kannattaakohan

Vääksyyn ensikesänä mennä,ja saakohan siellä pillua niikuin ennen,vai onko tytöt antaneet tummillepojille ettei enää tälläinen moottoripaatin kapteeni enää kelpaa.
17294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kyllä sieltä pillua saa, sekä vaimoilta että tyttöystäviltä.

Äänestä
  • tulihan siellä saatua monelta vaimolta ja tyttöystävältä,siitä hyviä että häipyivät ennenkuin Pulkki aukeni,mukavia naisia.Ehkä ensikesänä rantaudun.

    Äänestä

Miehessä vika, ei veneessä, jos Vääksystä ei pillua saa.

Äänestä

Päijät -Hämeessä ymmärretään antaa, tehdä mies onnelliseksi.

Äänestä

Vaan kapitaani ei saa kuin kättä. Omaansa.

Äänestä
  • No no Kerttu,suutuitko kun en ottanut sinua enään mukaan?Kyllä annoit hyvät kyydit vaikka oletkin takapillu,katsotaan ensikesänä .

    Äänestä

  • Taitaa olla sama Kerttu jota minä ropotin,Kerttu tahtoi aina piiskaa persuksille,mukava rouva Kerttu on.

    Äänestä

  • Saat kohta snorkkelin perseeseen pervo.

    Äänestä

  • Älä anna Kerttu mutiaiselle,Suomipoika parempi.Viikon yksin saaren syrjässä ollut veneiliä on kiihkeä.

    Äänestä

  • Sinä et kaipaa muuta kuin rumaa homopervoa. Löydät peilistä.

    Äänestä

  • Vääksyssä on hyvä satama ja hyvä palvelu,toivottavasti karvaranteet eivät vetelehdi siellä ensikesänä.Kerttutäti sinun kannattaisi tehdä kotitehtävät ja mennä aikaisin nukkumaan,tai kerron Äidilles että kirjoittelet tänne.

    Äänestä

  • Kirjoitetaanko "Äidilles" isolla vai pienellä kirjaimella?
    Tuleeko pilkun jälkeen välilyönti?
    Onko "ensikesänä" yhdyssana?
    Kun sanotaan "Kerttutäti sinun kannattaisi..." niin tuleeko tuohon johonkin väliin pilkku?

    Äänestä

Mie tartutin Kerttu-tädille visvasyylän noin puolivahingossa. Olkaa varovaisii sen kans, pintauintipukua suosittelen.

Äänestä

Sulla ei huolta sellaisesta ole. Idiooteille ei pimppaa.

Äänestä
  • Se visvis on nähty viimeks yhen kesäveneilijän ylähuules. Oli paha rupi, mut mitäs meni Kerttu-tätii lipaseen pimpast. Tai kakkosest.

    Äänestä

  • Kerttutädiltä ei makean veden seilorille irtoa. Ei pildeä eikä kakkosta. Kerttutätiä ei kirjoiteta väliviivalla koulupojut.

    Äänestä

  • Kyllähän hauskaa oli Vääksyn naisten kanssa,vähän paikalliset miehet mulkoili altakulmien kun Kaprokista lähdettiin paneskelemaan,mutta ensikesänä tavataan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kapitaani kirjoitti:

Vääksyyn ensikesänä mennä,ja saakohan siellä pillua niikuin ennen,vai onko tytöt antaneet tummillepojille ettei enää tälläinen moottoripaatin kapteeni enää kelpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu