Olen päälle 50 kymppinen mies. Olen ollut yksinäinen koko ikäni mutta vasta viime aikoina ymmärtynyt mistä se johtuu. Syy on tietysti miestissit jotka mulla on ollut lapsesta asti. Onko täällä ketään muuta samanlaisessa tilanteessa olevaa? Yksinäinen vanhuus pelottaa.
Yksinäinen vanhuus pelottaa
50blus
879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Etkö sä ole myös 16-vuotias jossain aloituksessasi? Montako teitä kirjoitusripulin valtaamia tissihirvityksiä oikein on? Jos teitä on enemmän kuin yksi, perustakaa kerho.
Ei meidän tarvitse perustaa mitään kerhoa kun meillä on tämä palsta.
Niin. Tällä palstalla me voidaan olla yhdessä yksinäisiä.
Nämä tissimiehen kirjoitukset ovat pilkkaa ja ilkeilyä. Aiheita hän hakee mm. muiden kirjoituksista, muiden esittämistä huolista ja murheista ja ujuttaa niihin juttuihin sitten miestissit.
Maitonta pilaa ja tunteetonta ilkeilyä niitä kohtaan jotka aidosti keskustelevat asioista.
Koita jo tajuta, että miestissikirjoittajia on tällä palstalla vaikka kuinka monta.
So what? Kuinka suloista!
Sittenhän te voittekin keskustella keskenänne elämänne käänteistä ja miestisseistänne. Miksi pitää jokaisen sadan tai kahdensadan tissimiehen aloittaa oma tissiketju, kun perimmäiset ongelmat ovat kuitenkin samat? Oletteko niin eripurainen veljeskunta, ettette tule keskenänne juttuun.
Ei tarvitse vastata! Kysymykset olivat retorisia, niihin ei enää tarvita vastauksia.
Tissimiehet on yksinäisiä just siksi ettei kukaan tahdo edes jutella niiden kanssa. Ei edes muut tissimiehet. :,,,,,(
Hei aloittaja "50blus"!
Kuten huomaat, teitä on täällä paljon samassa tilanteessa olevia yksinäisiä miestissejä ja varmasti jokunen ikäisesikin. He eivät vaan näköjään halua jostain syystä keskustella sinunkaan kanssasi yhteisestä ongelmastanne.
Mistähän tuo johtunee ;-)