Uuteen sairaalaan suunnitellaan keskikäytävää, missä on jonkinlaiset kattoikkunat. Onko nyt varmaa, että se ei ala vuotaa. Saadaanko nykytekniikalla lasien saumaukset niin hyviksi, että ne kestävät vuosikausia suuria lämpötilan vaihteluita, jäätymistä ja kaatosateita? Olisi syytä käydä tutustumassa aikaisemmin rakennettuihin lasikattoratkaisuihin. Esimerkiksi Varsinais-Suomen keskussairaalassa on ollut jotain ongelmia kattoikkunoiden kanssa.
Kyllön terveysasema on vuosikausia kärsinyt katto-ongelmista, ja kalliiksi on tullut. Nyt olisi korkea aika varmistaa, että vastaavia munauksia ei tehdä uudessa keskussairaalassa.
Uusi homekeskussairaala
klasi
1
109
Vastaukset
- Humpuukiakin
Kattoikkunat ovat aina riski . samoin useammat arkkitehdit jotka eivät hallitse rakentamisen alkeita , silti yhteiskunta sortuu käyttämään heidän palveluita . Vastuun pitäisi ulottua myös heihin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463192Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 432548
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199