Valtakunnan ykköslehti Helsingin Sanomat vahvistaa että Sähkö Saabien valmistus on alkanut Ruotsissa ja Kiinassa.
http://www.hs.fi/autot/a1449806563504
Näin Saab on noussut tuhkasta - jälleen kerran.
Helsingin Sanomat : Sähkö Saabin valmistus alkaa
11
78
Vastaukset
- vaihtaja.-
Saabin aika on ohi. Itse vaihdoin toiseen ruotsalaiseen.....sillä mennään
- Ex-BMW
Saabilla on nyt omistajina pari maailman johtavaa ja rikasta kiinalaisfirmaa, toisin kuin Volvolla, joten tulevaisuus on taattu.
- Prööötti
MIssähän kohtaa tuossa tuo vahvistus tapahtui?
Erikoista on mielestäni se ettei autosta ole mitään tietoa autoalan julkaisuissa.- Saabbisti
Kyllä sieltä löytyy vaikka kuinka paljon, mutta hae itse, en minä ala sinua hyysäämään. Jokainen osaa sen verran Googlea käyttää.
- HS-kestotilaaja
HS uutisiin voi luottaa.
- Saab-Klubi
Näin on jos kerran Hesarikin vahvistaa tämän uuden Saabin sensaatiomaisen jättitilauksen Kiinasta.
- Saaabbisti
Suomeen tuonti käynnistyy 2017, tämä oli todella hyvä uutinen.
- JVC-2
Ehdottomasti kyllä.
- Aune-Virtanen
Ai että Saabia valmistetaan Ruotsissa, olipa iloinen uutinen näin Joulun alla. Terveisiä Trollhättäniin.
- Totuuden-Torvinen
Varmasti alkaa jos Hesari näin sanoo.
- Avo8Saabisti
Luotettavista lähteistä saatujen tietojen mukaan Uudenkaupungin tehdas todennäköisesti valmistaa Avosaabin avattavan kattosysteemin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 193737
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243049En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322305- 912105
- 191966
- 261632
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui401586- 321502
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava4871430Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91414