Kysymys oviksesta

Onko ovis aina 14 päivää ennen menkkoja? Eli onko tuo fakta, näin ihmiskeho toimii vai onko poikkeuksia? Asia erikseen jos ovista ei tule ollenkaan joku kuukausi.
Halusin varmistusta että oviksen löytämiseen. Itselläni on hieman vaihteleva kierto.
1200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joillakin ihmisillä on epäsäännöllinen ovis, ja toisilla taas ovis tulee aina esim. 18 päivää ennen menkkoja. Mutta suurimmalla osalla naisista 14 päivää ennen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elliehi87 kirjoitti:

Onko ovis aina 14 päivää ennen menkkoja? Eli onko tuo fakta, näin ihmiskeho toimii vai onko poikkeuksia? Asia erikseen jos ovista ei tule ollenkaan joku kuukausi.
Halusin varmistusta että oviksen löytämiseen. Itselläni on hieman vaihteleva kierto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu