Näin unta että kerroit haluavasi nähdä ja jutella, mut sitten sanoitkin että olet kiinnostunut eräästä toisesta, sit mä aloin itkemään ja meinasin hypätä jokeen mut sit uni loppui niin siinä jäi hieman auki kohtaloni :(
Toivottavasti tuo ei ollut enneuni
kauheapainajainen
7116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Alku pitää paikkansa.Jos hän.
Ai tuo että haluat nähdä ja jutella vai tuokin että oot kiinnostunut toisesta?
En tiedä kuka olet, mutta minun sydämessäni on kauan tuntemani ihminen. Hän on siellä ja pysyy aina.
olen ....a
Mihin jokeen meinaat hypätä
Kuhan johonkin ;)
Unien tulkinnastahan sanotaan, että unennäkijä itse on omien uniensa paras tulkki. Eri ihmisille eri asiat merkitsee eriä, ja unennäkijä itse tuntee tosielämänsä tilanteet parhaiten.
Sanoisinkin, että joko tuo uni kuvastaa alitajuista pelkoasi siitä, ettei toinen olisikaan kiinnostunut, tai sitten alitajuisesti jo tiedät asian olevan niin, ja uni näytti sinulle, kuinka asiat ovat.
Vesi kuvaa symbolisesti elämää ja sen sanotaan myös liittyvän tunteisiin. Tavallaan siis jokeen hyppääminen ei tarkoita välttämättä ollenkaan itsetuhoisia ajatuksia, vaan "tunteisiinsa sukeltamista", niiden läpikäymistä. Surukin on koettava läpi jotta voi taas jatkaa eteenpäin.