En itse pääse kirjoittamaan Vaellusnettiin, niin voisiko joku kysyä kysymyksen missä Karhunkierroksen ajan on auto ollut parkissa Rukan päässä. Parkkihalli meinaan on maksullinen. Ja kummalta puolelta kylää bussi Hautajärvelle lähtee?
Kysymys Vaellusnettiin
11
192
Vastaukset
- VirallinenVesiVattu
Hanki virallinen sähköposti niin pääset piiriin mukaan.......
Itse olen ajatellut lähettää mainoksen yrityksille jotka mainostavat vaellusnetin sivuilla. Mainos kertoo siitä että olen Vaellusnetin käyttäjä listalla vaikka minulla ei ole virallista s-postia ja en pääse kirjautuun...... Mainoksessa myös ilmoitan kuluttavani mahdollisimman vähän Vaellusnetissä mainostavien yritysten saranoita. - ihmettelijätär
Mulle ei vaellusnetti suostunut ilmoittamaan,mikä on se virallinen sähköpostiosoite.
Eli mikä se on?
Käytän gmailia enkä halua muita koska toimii mulla.
Eikö se muka ole virallinen???
Mitkä sähköpostiosoitteet on virallisia?
Olin vuosia vaellusnetissä ilman ongelmia mutta yhtäkkiä vaan sysättiin ulos vaikken ikinä lähettänyt yhtäkään asiatonta viestiä. - Pärjäile
Sähköposteja löytyy ilmaisena pilvin pimein. Gmailin toiminnasta en tiedä. Ei pitäisi olla vaikeaa ellei joku halua tehdä asiaa itselleen vaikeaksi.
- niks-naks
Jokaisella jolla internet liittymä paitsi prepaid on myöskin operaattorin e-posti mahdollisuus. Siis kaikilla.Se kelpaa.
- Savolain3n
Minulla on Savon Kuidun 100-megainen kiinteä valokuitu. Kerrotko minulle miten siihen saa operaattorin sähköpostiosoitteen?
http://www.savonkuitu.fi/fi/Etusivu.html
- 169169
Koodi on 169
- Noihmetelläsopii
En edelleenkään ymmärrä miksi gmail ei kelpaa mutta kaupallisten operaattoreiden sähköposti on muka virallinen?????
Gmail lienee jopa virusturvallisempi...- eltPerkele
Ja minä en ymmärrä, että mikä ihmeen kaipuu vetää pohtimaan eto asiaa tänne? Kerrasta toiseen. Pohdi täällä jos on pohdittavaa ja jos ei, niin hommaa kymppi rahaa ja pohdi siellä.
- PekkaMetsästäjä
eltPerkele kirjoitti:
Ja minä en ymmärrä, että mikä ihmeen kaipuu vetää pohtimaan eto asiaa tänne? Kerrasta toiseen. Pohdi täällä jos on pohdittavaa ja jos ei, niin hommaa kymppi rahaa ja pohdi siellä.
Ei vaelluslaatikolla voi asiaa pohtia ettei tule pänniä. Tehokaasti toimii ilmiantajat edelleen, tai mitä enemmän aikaa olleet eläkkeellä nämä tosi oikeet vaeltajat sitä herkemmiksi käyvät.
- wwrettuuvarg
Vaellusnetissä on ilmiantojärjestelmä, joka toimii pyramidiorganisaationa.
- utsjoen_pelimannit
Ei ole tst paljoa nostellut ketjuja sitten loppiaisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083078Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161870Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151820Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141565Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3991441Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t341312Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2141185Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631036Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19955- 17944