Nyt loppui Saabin kanssa taapertaminen. Ei autoa jaksa joka päivä korjata. Siksi vaihoin laadukkampaan, Ladaan.
Vaihdoin Ladaan
19
98
Vastaukset
- 2107sedan
Tervetuloa joukkoon. Mitä saabia saa joka päivä korjata? Ladoista ovat ainakin maanantaikappaleet tähän päivään mennessä hävinneet, ellet hakenut uutta Venäjältä.
- Vasili_turhake
Venäjällä on kylläkin viikossa viisi maanantaita...
- saabbisti
Ei Ladakaan häävi auto ole, mutta Saabia laadukkaampi kyllä.
- roska_kuski
Lada tehdään laadukkaasta teräksestä, eikä mistään kiinalaisesta kierrätysroskasta kuten Saabit silloin kun niitä vielä tehtiin.
- itämosse
Ladat tehdään samasta roskasta kuin Saabit ja muut itäautot
- kopiotto
Saabit tehtiin Opelin ylijäämäosista. Nyt ne tehdään kiinalaisista kopio-osista.
- saabbisti
Saabia ei ole tehty enää vuosiin.
- ex-ladisti
Saa sitä Ladaakin korjata silloin tällöin, mutta osat ovat halpoja rajan takaa noutamalla.
- saabbisti
Saabiin ei enää osia saa edes rajan takaa.
- checkout
Motonetista saa vielä monenlaista.
- saabbisti
Mutta ei kuitenkaan kaikkea.
- saabbisti
Nämä ovat onnen päiviä niille sadoille saabisteille, jotka ovat jo vaihtaneet Ladaan. Sen saa käyntiin pakkasellakin.
- roska-kuski
Mitä sitten kun, kumpaikaan ei enää ole saatavana. Molemmat ovat jo niin harvinaisia, ettei nuorempi polvi niistä ole kuullutkaan.
- Prööötti
roska-kuski kirjoitti:
Mitä sitten kun, kumpaikaan ei enää ole saatavana. Molemmat ovat jo niin harvinaisia, ettei nuorempi polvi niistä ole kuullutkaan.
Ladnhan voit hakea ruotsista jossa niitä myyddään uutena,,,,,
Katso vaikka sivua http://www.ladasverige.se/
tai
http://www.blocket.se/hela_sverige?q=lada&cg=1020&w=3&st=s&ps=&pe=&mys=2015&mye=&ms=&me=&cxpf=&cxpt=&c=&fu=&gb=&ca=11&is=1&l=0&md=th&cp=
- Saab_SUV
Vaihdoin myös Saabini Lada Nivaan. Jälleen pääsee liikkeelle myös pakkasella ja vähän laadukkaammin.
- entinenkonelanasentaja
vai ei saa saabiin osia kaikkiin alkuperäis saabeihin saa.perseaukisten ei kannata ostaa saabia koska ei ole varaa huollattaa.oma saabini on toiminut jo yli400000 kilometriä ilman hankaluuksia.Ladat ja murheita riittää jo konelan ajoilta.
- roska-kuski
Monet tekisivät rahoillaan jotain järkevää Saabin korjaamisen sijaan.
- saabbisti
Juuri näin. Vaikka Ladaakin saa korjata koko ajan, ovat osat halvempia ja niitä vielä saa.
- saabbisti
Kohta kaikki saabistit ajavat Ladalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998