Että sanot ei meille?
Katsos , tapasin taas tänään kaupassa sen miuta liehittelevän miekkosen ja hän antoi minulle puhelinnumeronsa , ilman että pyysin tai että oltais vaihdettu sanaakaan!
Hän vain käveli hymyillen kohti ja ojensi minulle lapun jossa oli etunimi ja numero , jos tahdon soittaa.
Nyt on sun viimeinen mahdollisuus! Miä tykkään sinusta paljon , mut jos et siä tee elettäkään niin annan sinun mennä...
Katsos , tapasin taas tänään kaupassa sen miuta liehittelevän miekkosen ja hän antoi minulle puhelinnumeronsa , ilman että pyysin tai että oltais vaihdettu sanaakaan!
Hän vain käveli hymyillen kohti ja ojensi minulle lapun jossa oli etunimi ja numero , jos tahdon soittaa.
Nyt on sun viimeinen mahdollisuus! Miä tykkään sinusta paljon , mut jos et siä tee elettäkään niin annan sinun mennä...
Vastaukset 40
Vanhimmat
numeroita tulee ja numeroita menee, mutta YKSI on ja pysyy!
Miksi miä jäisin siihen ajatukseen roikkumaan , että siä ehkä joskus minut tahot?
Tee jotain saakeli!
Anaaaa, tee jotain!
antti ottaa ässykän,!! tajutkaa nyt jo. hän minun on.
Saathan sinä mennä. Olisin kait jo aikoja sitten ottanut jos olisin halunnut.
Ja sitä paitsi älä kiroile.
En niuhota.
Vaan kysyn ,että onko tosiaan niin...
Tää mies jonka numeron nyt sain on sentään odottanut tapaavansa minut uudelleen ja oli kirjoittanut yhteystietonsa valmiiksi minua varten!
Näkemiin...
Jos joku on niin...että lähtee tuollaisen perään joka tulee kaupassa vastaan ja antaa lapun niin... ei muuta kuin säälittävää
Tuota, tuota. Itse uskon vetovoimaan suhteessa. Koskaan ei tiedä koska tulee sellainen, joka vie jalat alta ja se voi tulla aivan yllättäen vaikkapa kaupassa vastaan. Jos tunne vielä molemminpuolista niin mikä sen parempaa. Joo, lappuja kyllä saa monissa paikoissa, mutta niistä pitää sitten valkata.
Siitä uudesta tuottavuudesta voi sanoa , että olisi vienyt jalat alta niinkuin Antti teki minulle , mutta hän on ihan mukavan näköinen ja osoitti kiinnostuksensa ja halunsa tehdä tuttavuutta erittäin selvästi , mitä Antti ei taas tehnyt vaikka olisin niin toivonut...
Ja kyseessä tietysti asiakkaat kaupassa. Eihän työntekoa sovi häiritä kenenkään.
Ollut häiriöksi sinulle.. Jep , alan sitten asioida sen tietyn asian tiimoilta muualla..
Mutta joo kyllä me oltiin sen uuden miehen kanssa ihan päivittäistavarakaupan asiakkaita molemmat.
Miksi se edes sua kiinnostaa jos jahtaat jotain vetyperoksidiblondia?
Se ei ole minulta pois!
Adjö!
Antti, naista pitää kunnioittaa ja rakastaa! Tajjuut sie? E i N o i n Antte. Nainen menee menojaan, hiffaat sä hei!
Minäkin olen!
Taitaa Antti olla vaan niin ihteään täynnä...
Mutta jos nainen ei Anttia kiinnosta
Oletko varma että hänen nimensä on antti?
Olekaan Antti. Kyllä miä tiiän.
Puhuttelen häntä hänen tahtomallaan nimellä....
Vaaleahiuksinen vaan tumma...
Miten voi osua näin läheltä... Tämän epäilyksen ajattelin juuri itse täällä ilmaista. Mietittyäni yön. Teitä on kaksi. On outoa huomata, ettei tiedä toisesta edes nimeä. Kaiken jälkeen. Ei tiedä edes sen ihmisen nimeä kenestä pitää. On myös mahdotonta tavoittaa nimetön ihminen. Ehkä hän haluaa pysyä tavoittamattomissa? Uskon (ja toivon) ettei kuitenkaan minusta johtuen.
Enkä ole aloittaja enkä ole vaalea.
Kilpailla miehestä.
Ei kuulu tapoihini.
Jos joku vie hänet niin vieköön.
Ei miehistä tai naisista voi kilpailla. Eikä varsinkaan viemällä viedä. Mielestäni. Oma tahto on jokaisella. Jokainen valitsee itse sen kenen kanssa haluaa olla, jos haluaa. Pitäisin outona, jos joku pitää siitä että hänestä kilpaillaan, tai vastavuoroisesti ei näe sellaisen kilpailemisen läpi. Mitä ikinä kilpailemisella sitten tarkoitatkaan. En ole edes virallisella yhden(kään) miehen lähtölistalla.
Juma mikä pelkuri
No olen olen. Varmasti ole, kuinka monesti sitä pitää sinulle se sanoa!
Tiedän hänen oikean nimen , ei ollut vaikea selvittää kun toi sen tiedon itse nenäni eteen , mutta se ettei vastaa yöllä ei tee ihmisestä pelkuria vaan nukkuvan. Täytyy kohta lähteä töihin , niinkuin Antinkin ;)
Onhan se Antti melkoisen ihastuttava mies :D
Mutta miä alan olla väsynyt ja raidan antaa periksi ja jättää asian sikseen. Onhan minulla se helpompikin vaihtoehto...
Tämä sama henkilö kysyy ja vastaa ja ottaa kantaa. Mutta käyhän se keskustelu niinkin.
Antti ei ole niin tyhmä, että tuollaisen kinuajan kanssa alkaa olla.
Kattele mieluimmin vaikka joku Heikki.
Lällylellepelle!
Vastauksia oon saanut.
Kysyin asiallisesti ja moni on sotkenut väliin näköjään...
Luulen kuitenkin ,että asia on nyt taputeltu...
Mielikuvituksen puutetta ilmentää nuo alottajan nimimerkit. Ku itte kysyy ja itte vastaa niin ei pitäisi tulla jälkipuheita niinhän sitä sanotaan
Kanssa? Miksi kaivoit tämän keskustelun esiin? Miten se liittyy sinuun?
Tiedän kyseisestä tapauksesta
Tiedät muka ja mitä?
Et taida tietää mistään mitään!
jeijei boomboom mu nimi o antti muistaakseni
kuulostaa ihanalta miekkoselta ;) ota se elä elättele josantti vain kiusaa unohda se.
Antista eroon! Taisi olla melkoisen itsekäs ihminen , vaikken lähemmin tuntenut.
Ja nyt ollaan saatu tämän toisen HERRASMIEHEN kanssa jo kirjoitteluyhteys auki ja vaikuttaa lupaavalta.
On jotenkin niin provoilevan ja keksityn oloinen viesti että.. Ja tosi lapsellinenkin..
No itselläkin joku Antti mielessä ollut viikon verran.. Asuu samalla paikkakunnalla kuin minäkin (jossa en nyt juuri ole).. Mutta.. Niin.. Saa nähdä jääkö kysymysmerkiksi ikuisiksi ajoiksi.. Tiedä häntä..
Ei ole ollut ketään muuta näköpiirissäkään.. Niin kuin jotkut ovat yrittäneet kai täällä väittää..
Vittuako siinä valitat?
Ei muutakun heität ittes sen eteen jalat kymmentävaille kaksi asentoon , niin saa se sulta kaiken mitä tarvii...