Asko Kervinen toimii asialinjalla ja se on saanut Kotkan poliittiset luottamusmiehet ja kaupungin johtavat virkamiehet ärsyyntymään.
Asko Kervinen on lahjomaton oikeustaistelija joka pysyy asialinjalla eikä tingi periaatteistaan auttaessaan lain puitteissa syyttömille kanssakärsijöille apua hädässä.
Asko Kervinen hallitseen yhteiskuntapolitiikan ja lain. Sillä pääsee eteenpäin myös taistelussa Kotkan poliittista mädännäisyyttä vastaan.
Asko Kervinen on lahjomaton oikeustaistelija joka pysyy asialinjalla eikä tingi periaatteistaan auttaessaan lain puitteissa syyttömille kanssakärsijöille apua hädässä.
Asko Kervinen hallitseen yhteiskuntapolitiikan ja lain. Sillä pääsee eteenpäin myös taistelussa Kotkan poliittista mädännäisyyttä vastaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tänne pösilöt voivat vapaasti purkaa pahaa mieltään solvaamalla Arto Hirvosta ja siinä sivussa myös murhaan ja tappouhkauksiin lavastettua syytöntä Asko Kervistä, mutta parantaako se haukkujien omaatuntoa yhtään.
Hirvonen ja Kervinen, hyvä että on heidän kaltaisiaan ihmisiä, jotka antavat katkerille kotkalaisille tilaisuuden purkaa vihan tunteita.
Asko Kervinen on tehnyt hyvää rikostorjuntatyötä.
Bengt Dodgen kanssa samaa mieltä ovat kotkalaisetkin.
No taatusti "asiaa",kun kyrvis aloittaa itsensä kehumisen ja sivupersoonansa antavat lisää tukea.
Niitä on itsensä kiva lukea.Oma nimi näkyy komeasti ja ..ahh,noin monta samaa mieltä olevaa (sivupersoonaansa).
Kyllä kelpaa taas sairaan mielikuvituksen antamin voimin huutaa akalle,että tässä on maailman kuningas,alapas taas kumarrella ja kuunnella.
Jaa...paitsi akka lähti ja poikakin otettiin huostaan jo vuosia sitten.
Mutta ei nuo itse keksittyä narsistin todellisuutta voi tuhota.
--------------------------------------------------------------------------------
Narsistina ja pedofiilin tukijana hyväkin onni loppuu joskus.
Ei ole epäselvyyttä kuka on Askoa herjannut vuosikaupalla. Turhaan epäilette Tomppaa, Roopea, Paulaa tms. Tietotekniikan osaamista on meillä niin paljon, ettei kouluttamaton JT osaa sitä ymmärtää. Sen ip-osoitteita löytyy vanhoista ja uusista viesteistä. Se häirikkö ei voi edes tajuta miten sen palvelintietoja on kartoitettu.
Kervinen sai potkut niskoittelusta ja nukkumisesta työajalla, ja hullu-Hirvonen otettiin kiinni raiskauksesta ja seksin ostosta alaikäiseltä.
On siinä 2 mallikansalaista puolesta sananvapauden? Kävivät kusella postilaatikoihin ja vilauttelivat Tavastilan kentällä.
Juuri tämäm kaltaisiin ala-arvoisiin tunteen purkauksiin tarvitaan Hirvosta ja Kervistä.
Totta. Ilman näitä herroja ei mainittuja tapahtumia ilmene.
Jotkut sahavarkaudet ym ovat kevyttä kauraa näiden veljesten tekojen rinnalla. Mitähän sieltä vielä tuleekaan eteen?
On tietysti hyvä että joku näitä pösilöitä tukee. Ei jää mielenterveyshoitajat työttömiksi.
Tukea näyttääkin tulevan ja ihan yllättävästä suunnasta.
http://i67.tinypic.com/125peef.png
Hyväksymme Kerviselle maksettavat vahingonkorvaukset yksimielisesti kunhan vain saisimme tolkulliset päättäjät kaupunginhallitukseen!
Olemme emme ole tai emme ole olemme.
Näkyypä Hirvos-Kervis vastustajilla puristavan rajusti. Ei päivääkään ettei Hirvosta tai Kervistä solvattaisi.