ja puntti tutisee kun VW ei mene konkkaan.
Skoda jatkaa menestystä osto tilastojen kärjessä myös ensi vuonna.
Tämä on kateellisille tojomiehille liikaa.
Skodan haukkuminen ei tee tojoa yhtään sen paremmaksi tai paskemmaksi kuin se on.
Vain tojomies voi kuvitella jotain sellaista. Hänen pitäsi vain ymmärtää se ettei Superb kilpaile halpispaska Avensiksen kanssa samassa luokassa. Vaan Mersun C ja Passatin kkanssa samassa luokassa. Eihän Ave pärjä äedes Octavialle millään mittarilla mitattuna.
Ihme juttu mutta jos tojota olis hyvä, se olisi tällä listalla.
Kistalla on kuitenkin Seat, Skoda, VW mutta ei tojoa.
https://youtu.be/leiYwYo7bBQ
Skoda jatkaa menestystä osto tilastojen kärjessä myös ensi vuonna.
Tämä on kateellisille tojomiehille liikaa.
Skodan haukkuminen ei tee tojoa yhtään sen paremmaksi tai paskemmaksi kuin se on.
Vain tojomies voi kuvitella jotain sellaista. Hänen pitäsi vain ymmärtää se ettei Superb kilpaile halpispaska Avensiksen kanssa samassa luokassa. Vaan Mersun C ja Passatin kkanssa samassa luokassa. Eihän Ave pärjä äedes Octavialle millään mittarilla mitattuna.
Ihme juttu mutta jos tojota olis hyvä, se olisi tällä listalla.
Kistalla on kuitenkin Seat, Skoda, VW mutta ei tojoa.
https://youtu.be/leiYwYo7bBQ
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kannattaako tuosta Toyotasta täällä kirjoitella. Onhan niillä omakin palsta.
Eka VW pulju pannaan jo kiinni.....
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/paastomanipulaation-raskas-taakka-vw-panee-tehtaan-kiinni/7ctk2Ynd
Phaeton? Sehän on juurikin sellainen jokamiehen auto joita Suomessakin on satoja tuhansia.
Tosiasiassa Suumeen ei ole rekisteröity yhtään Phaetonia kahteen vuoteen. Vuonna 2012 on ostettu 2 kpl Phetonia. Vuonna 2011 kokonaista 6 kpl.
Miksei Skoda sitten ole päässyt tähän videoon?
https://www.youtube.com/watch?v=LjdbSTiNEJc
Tämähän on selvästi yksittäisen Prius-kuskin puffaus omasta autostaan. Näyttää puunhalaajalta joka on ostanut Priuksen mainospuheiden perusteella. Tyypillinen töpselisähkön käyttäjä jolla ei mitään ideaa siitä miten sähkö töpselin taakse tuotetaan.
miksi asiat on näin edelleen.lehdetkin varoittelevat kalleista korjauksista käytetyn vag auton ostajia.
en tiedä yhtään automerkkiä jonka osalta olisi uutisoitu näin vuodesta toiseen
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1420168455849.html
kaikki varoittelevat tsi ja dsg,n kestämättömyydestä
Julkaistu: 4.1.2015 11:51
Saksalaisen Auto Bildin tuore laaturaportti penää takuupidennyksiä.
Auto Bild Saksan tuoreessa laaturaportissa moititaan uusien autojen uutta ja hienoa tekniikkaa. Pahimmillaan uutuustekniikka pelaa koeajoissa erinomaisesti, mutta voi olla vikaherkkää vuosien mittaan.
Esimerkeiksi lehti nostaa muun muassa huonot nykyakut, Volkswagenin TSI-moottorien jakoketju- ja seitsenvaihteisen DSG-vaihteiston ongelmat sekä Mazdan kehnon ruosteeneston.
Ikävimmät viat ilmenevät kun autojen takuu on jo rauennut, eli noin kolmen-neljän vuoden ikäisenä. Lääkkeeksi tähän Auto Bild suosittelee erityisesti saksalaismerkeille takuuajan pidentämistä.
skeida jullin niska punoittaa häpeästä taas
NYT ON VAG KIPAT OIKEASTI JULISTETTU PANNAAN RUOTSISSAKIN
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1431405638040.html
Ruotsin autoliitto eli Motormännens Riksförbund on julkaissut listan autoista, joiden hankkimista se suosittelee jos ei nyt täysin välttämään, niin ainakin harkitsemaan.
Yhteistä kaikille autoille on, että niissä on VW-konsernin valmistama 1,2- tai 1,4-litrainen TSI tai TFSI -kauppanimellä varustettu bensiinimoottori.
Motormännens Riksförbundin mukaan VW-konserni ei ole ottanut sille kuuluvaa vastuuta kyseisten moottoreiden valmistus- ja suunnitteluvirheistä, vaan maksattanut laskut kuluttajilla ja vakuutusyhtiöillä.
Pahimmillaan moottoriremontit ovat maksaneet useita tuhansia euroja.
MR:n antama virallinen, vain tiettyyn tekniikkaan keskittyvä varoitus on ruotsalaisittain hyvin poikkeuksellinen.
Ruotsin VW:n edustajan mukaan ongelma liittyy jo valmistuksesta poistuneisiin moottoreihin eikä koske saksalaisyhtiön uusimpia malleja.
Motormännens Riksförbundin mukaan ongelma liittyy seuraaviin, vuosimallien 2006-2014 autoihin:
Audi: A1, A3
Skoda: Fabia, Yeti, Rapid, Superb, Octavia
Volkswagen: Polo, Golf, Beetle, Jetta, Tiguan, Touran, Passat
Märät unet sinulla?
Ei naista, perhettä, saati perheautoa. Sellainen on jullinjuntin elämä.
hommatkaa bmw
BMW=WOUU WAUU
skoda=pthyi hitto p..kelen itälintta
muuten skeidajullin suku kuolee.
pienimunaisten panetteluako
mutta onhan se totta, että Tojomiehen sydäntä lämmittää havainto, että VW alamerkkeineen suoltaa sekundaa vuodesta toiseen.