Korvanreikiä

Missä kannattaa käydä ottamassa lapselle korvanreiät Varkaudessa? Mikä liike olisi edullisin?
783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sinulta pitäisi ottaa lapsi pois reikäpää.

Äänestä
  • Niin, lävistyksiin saatettava voimaan K18 "laki".

    Äänestä

  • joo samaa mieltä, jos ei saa itteesä runkata tai hiplata alle eiqhteen tai jotai räsäsen sanoin, mut kun ne nussii jo 12 vuotiaasta lähtiin nykyää

    Äänestä

Eiköhän ne rippikouluikäiset jo halua pitää niitä riparin päättäjäislahjana saatuja korviksia. Ihan normaalia. Mutta en minäkään kolmevuotiaalle tytölle vielä korviksia asennuttaisi. Estää jatkuvassa käytössä peuhaamisen.Tai vaikkapa puuhun kiipeämisen kun hiukset jäävät korviksiin kiinni.Pahan näköistä kun korvalehti repeää.

Äänestä
  • Joo, otan takaisin. Tosiaan tuo ripari-ikä on sopiva. Hyvää ja Rauhallista Joulun odotusta Kaikille!

    Äänestä

Kello-Suomisen tytöt ovat ystävällisiä ja ammattitaitoisia. Monet rippilahjakorvikset on sieltä ostettu ja reijät on siellä laitettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Martta12 kirjoitti:

Missä kannattaa käydä ottamassa lapselle korvanreiät Varkaudessa? Mikä liike olisi edullisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu