Meillä on jotain yhteistä

Taidat olla samanlainen valehtelija kuin minäkin.
22164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Viimeinkin älysit.

Äänestä
  • No mut miks?

    Äänestä

  • Kerroppa kirjoitti:

    No mut miks?

    KOSTO! Miltäs se tuntuu kun sua kusetetaan kuus nolla. Varo kenen kanssa alat leikkimään kun sitten munasuojat kannattaa ostella sillä iskuja tulee vyön alle siytä samaa rataa kun minua kehtaat lyödä!

    Äänestä

vajakki kakara akka taas vauhdissa aloituksineen.

Äänestä
  • lentosuukkoa vain sinullekin.

    Äänestä

  • Mikä valehtelija.Kerro.Kuka valehdellu?

    Äänestä

voisitko jo lopettaa touhusi? Kiitos.

Äänestä
  • On hän.

    Äänestä

Onko aloittajalla jotain todisteita valehtelusta?

Äänestä
  • Painavat palstatodisteet.

    Äänestä

  • Huomaansen kirjoitti:

    Painavat palstatodisteet.

    Siinäpä on todisteita kerrakseen. Anonyymipalstalta "varmoja" todisteita valehtelusta.

    Äänestä

r on r vaikka voissa paistais.

Äänestä

en ole. palstajutuille nyt se ja sama. olen liiankin rehellinen irl.

Äänestä

Mä oon sitä mieltä, että jokainen joskus valehtelee. Ite oon sellanen valehtelija, että niillä mun valkoisilla valheilla ei oo kuitenkaan mitään merkitystä mihinkään tai keneenkään, jos sellasen tarvii päästää joskus. Yleensä peitän vaan itteeni ja tyhmyyttäni. Lievennän toisin sanoin nolouttani tai ainakin uskottelen ittelleni, että läpi menee;)

Äänestä
  • Lohdullista. Itseni väänsi pienten valheiden umpisolmuun se, etten voinut rehellisesti katsoa ja myöntää asioita.

    Äänestä

  • Mitkä ne myönnettävät asiat on.

    Äänestä

  • Se, että hänellä oli ihan muuta mielessä kuin minä.

    Äänestä

Valehtelijat ansaitsevat toisensa.

Äänestä
  • Kukaan ei ole täydellinen, et sinäkään.

    Äänestä

  • Kuka väittää, en ole kuitenkaan valehtelija.

    Äänestä

  • seontotta kirjoitti:

    Kuka väittää, en ole kuitenkaan valehtelija.

    Mielestäni toisten tuomitseminen ja kaiken pahan toivominen kenelle tahansa on ikävä juttu. Näyttäisi siltä, että sinä ajattelet omaavasi oikeuden päättää, mitä kukin ansaitsee tässä elämässä. Se ei ole sinun käsissäsi. Valehtelet itsellesi jos kuvittelet näin.

    Äänestä

  • Kuka tuomitsi, ei minustakaan valehtelija ansaitse rehellistä. Valehtelijat varmaan viihtyy yhdessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomaansen kirjoitti:

Taidat olla samanlainen valehtelija kuin minäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu