Niin....miettikääpä....volkkari osti skodan -> skodasta tuli hyvä auto, renu osti Dacian...jne....
Mikä estää ihmisiä ostamasta Daciaa?
jörgenn
973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä estää ihmisiä ostamasta Daciaa? No ainakin helvetin huono laatu pitäisi jo olla este ostamiselle.Toki myös täysin pers'aukiselle joku laatuauto on myös täysin mahdoton unelma ja siksi joutuu moni tyytymään täysin luokattomaan romanialaiseen kaalinkuljetus vankkuriin !
Valitettavasti.
Miten ihmeessä sinä jaksat? Pari vuotta olet tälläkin palstalla yhteen soittoon mouhunnut melkein joka aloitukseen noita täysin samoja lapsellisia juttujasi.
On se varsin onnetonta, kun ei saa hankituksi edes Daciaa.
Siihen se johtaa kun katkeruus ja köyhyys asuu samassa persoonassa.
Mikäkö estää?..., no terve järjenkäyttö. Ei ole järkeä ostaa surkeata autoa, jollainen Dacia ainakin meillä oli.
Jos ihmisellä on edes aavistuksen verran järjenhiventä pollassaan niin ei edes viimeinen vaihtoehto olisi silloin Dacia !
Presidentti Urho Kekkonen on kuollut.
Mutta Dacia elää ja porskuttaa.
Näin taitaa olla... jo vuodesta 1986 asian laita. Mutta onneksi pääministeri Matti Vanhanen elää ja voi hyvin. Ja Vanhasen virka-auto on Dacia Duster. Ja kuljettajana toimii... Bror Erik Wallenius.
Renu ei oo sama kuin volkkari. Järjestään löytyy vikatilastoista joka luokasta peräpäästä.