Raimo Honkanen

Miten ihmeessä Salon valtuustossa voi tällaisia tyyppejä olla ?? lukekaa blogia ja ihmetelkää mitä äijä puhuu..ihan pihalla kaikesta huhhuh
ei ihme että salo ei nouse näillä päättäjillä
äänestäjät nyt haloo
http://www.raimohonkanen.net/

tietämättömyys on ihan pelottavaa
7331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oletko ihan oikea..? - Tyypillinen housuun pissaava nettitrolli inisee. Mene ja kasvata jotain. (Siis, oikeasti; ansaitseeko tuo avautumisesi muunlaista kommenttia? Ei)

Äänestä
  • No eipä ole tuo itseään talousosaajaksi kehuva ukko paljon mitään saanut aikaa valtuustokaudella. Lähinnä keskittynyt poliittiseen peliin ja muiden arvosteluun. Omia aloitteita ei ole tullut. Vaihtoon ensi kaudella.

    Äänestä

Kumpaa tässä nyt mollataan. Leppästä vai Honkasta? Luin jutun pää viistoista astetta kallellaan, mutta en vielä ymmärrä. Toinen arvostelee toista, mutta kumpaa nää tänne kirjoittelijat?

Äänestä
  • Leppänen ansaitsisi ihan oman mollausketjunsa. Hänen mielestään Salolla on varaa joka vuosi käyttää 5 miljoonaa kohtuuttomiin viranhaltijoiden palkkoihin.

    Äänestä

Mitä Rami o tehny? Listaa pöytään, mää en mitää plokeja lue.

Äänestä
  • Raimo kirjoittaa blogia muita arvostellen, mutta onko saanut mitään valtuustossa itse aikaiseksi... ?

    Äänestä

Kyllä tuntuu kartalta tippuneen kun lukee miehen kirjoituksia...Salo haaskaa miljoonia turhanpäiväisten virkojen maksuun ja sitten toisaalla lakkautetaan kouluja ja päiväkoteja. Jopa Turussa ja Kaarinassa naureskellaan Salon touhulle maksaa ylisuuria palkkoja päättäjille. Jos vain uskallettaisiin myöntää että metsään on menty ja sieltä pois pääsy ei näillä päättäjillä ja toimilla onnistu, kylä on konkurssikypsä nyt viimeistään kun Microsoft loppuu niin hiljenee. Taannoin myös lehdessä hehkutettiin että Saloon on syntynyt uusia työpaikkoja noin 400, työttömyys kuitenkin pahentunut niin aika erikoinen homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


akateeminen67 kirjoitti:

Miten ihmeessä Salon valtuustossa voi tällaisia tyyppejä olla ?? lukekaa blogia ja ihmetelkää mitä äijä puhuu..ihan pihalla kaikesta huhhuh
ei ihme että salo ei nouse näillä päättäjillä
äänestäjät nyt haloo
http://www.raimohonkanen.net/

tietämättömyys on ihan pelottavaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu