Aika erikoista

Poliisi ehdottaa järjästyksenvalvojia pakolaiskeskuksiin ,tähän asti ovat vastustaneet pienintäkin asiaa ,joka astuu heidän reviirilleen.
Alkaako olla liian vaarallinen paikka?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poliisi pelkää mamuja. Ps. Ensin pilkku ja sitten välilyönti ;)

Äänestä

Ujo ja laiha lukiolaispoika pitämään järjestystä sadan kiihkomielisen karva-ankkurin VOKiin. Voisiko sen järjestyksenvalvojan palkata vaikka Puolasta. Sieltä ne tulee rekkakuskitkin.

Äänestä
  • Kaiken lisäksi tuo ujo ja laiha lukiolaispoika on muslimien silmissä vääräuskoinen, joka voi uskonnosta tappelevien muslimien toimesta päästä vielä hengestään.
    Sattuuhan nytkin sellaista, kun poliisi menee erottamaan tappelevia suomalaisia toisistaan molemmat hyökkäävätkin yhdessä poliisin päälle.

    Äänestä

Eipä vok. jutuissa auta yks eikä kaks eikä kolekkaan järjestyksen valvojaa yhtään mitään njos ei aseistetut jeparitkaan uskalla eikä pärjää vok. laisille.

Paras tae? on että ulkona liikkumis kielto alkaa illalla.klo.21.00-08.00. välisenä aikana ei saa poistua vok.sta. ja kulun valvonta ja siihen yhteytteen vartian koppi. näin se homma etenee ja toimii.

Ja turvallisuus paranee huomattavasti ja poliisin keikat vok. vähenee eikä katu partiointia tarvitas iltasella. ja tämä idea kun ei maksa mitään vaan säästää ja paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhhhuu kirjoitti:

Poliisi ehdottaa järjästyksenvalvojia pakolaiskeskuksiin ,tähän asti ovat vastustaneet pienintäkin asiaa ,joka astuu heidän reviirilleen.
Alkaako olla liian vaarallinen paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu