Poliisi ehdottaa järjästyksenvalvojia pakolaiskeskuksiin ,tähän asti ovat vastustaneet pienintäkin asiaa ,joka astuu heidän reviirilleen.
Alkaako olla liian vaarallinen paikka?
Alkaako olla liian vaarallinen paikka?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Poliisi pelkää mamuja. Ps. Ensin pilkku ja sitten välilyönti ;)
Ujo ja laiha lukiolaispoika pitämään järjestystä sadan kiihkomielisen karva-ankkurin VOKiin. Voisiko sen järjestyksenvalvojan palkata vaikka Puolasta. Sieltä ne tulee rekkakuskitkin.
Kaiken lisäksi tuo ujo ja laiha lukiolaispoika on muslimien silmissä vääräuskoinen, joka voi uskonnosta tappelevien muslimien toimesta päästä vielä hengestään.
Sattuuhan nytkin sellaista, kun poliisi menee erottamaan tappelevia suomalaisia toisistaan molemmat hyökkäävätkin yhdessä poliisin päälle.
Eipä vok. jutuissa auta yks eikä kaks eikä kolekkaan järjestyksen valvojaa yhtään mitään njos ei aseistetut jeparitkaan uskalla eikä pärjää vok. laisille.
Paras tae? on että ulkona liikkumis kielto alkaa illalla.klo.21.00-08.00. välisenä aikana ei saa poistua vok.sta. ja kulun valvonta ja siihen yhteytteen vartian koppi. näin se homma etenee ja toimii.
Ja turvallisuus paranee huomattavasti ja poliisin keikat vok. vähenee eikä katu partiointia tarvitas iltasella. ja tämä idea kun ei maksa mitään vaan säästää ja paljon.