Herkkupala mahdollisesta Ulvila-murhaajasta

http://anneliauerkirjoittaa.blogspot.fi/

Nämä vammat on todettu samalla henkilöllä, joka kävi Turussa 30.11.2006 samaan aikaan kuin Jukka ja jonka kasvonpiirteet ja pituus vastaavat tekijää. Hänellä oli ollut aikaisempaakin häiriökäyttäytymistä itseään vanhemman esimiesasemassa olevan mieshenkilön kanssa. Miehellä oli kova kunto ja suuret luulot itsestään, mutta huono itsehillintä. Tämä on se sama mies, joka asui melkein Tapio Santaojan naapurissa ja jota Tapio Santaoja ei halunnut tutkia.
762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin kertoo K-naakka murhainhossa:

1) Erotettu Luvatalta ja siitä lehtikirjoituksen mukaankin kovasti katkeroitunut ja "elämä lähtenyt alamäkeä".
2) Ollut uhrin kanssa aivan samalla paikalla Turussa murhapäivänä
3) Riehunut seuraavana päivänä fileerausveitsen kanssa muualla kuin omassa asunnossaan ja viety poliisiasemalle
4) Ranteissa ja käsissä on haavoja
5) Muistuttaa kasvoista ja pituudeltaan Auerin kuvausta (mutta ei kylläkään vartalonmuodoltaan, mielestäni). Pitkä ja voimakas.
6) Autonsa takakontin sisäpuolelta löytyi veritahra
7) Kotietsinnässä löytyi pari kommandopipoa ja mm. musta näppylähanska
8 ) Kielsi tunteneensa Lahtea edes ulkonäöltä, vaikka Lahti oli töissä Luvatalla potkujen aikana? (tästä en tiedä, onko tarkistettu, että on ollut Lahden kanssa tekemisissä)
9) Baarin työntekijä oli antanut A.V.:sta kesällä 2007 vihjeen. Kuulemma baarissa rei'itellyt Lahden kuvaa lehdestä vihaisena?
10) Asuu niin lähellä, että olisi ehtinyt kotiinsa ennenkuin poliisit tulivat paikalle
11) Ei kunnollista alibia, vain avovaimon arvelu siitä, että olisi herännyt, jos mies olisi yöllä lähtenyt jonnekin.

Ainakin sopii surmaajan profiilin sata kertaa paremmin kuin Auer. Toiminut vieläpä talonmiehenä, eli astalotkin on tuttuja jo omasta takaa. KRP:n Häkkänen arveli profiloinnissaan tekijällä olleen päihderiippuvuuden.

Täytyy Porin polliisin olla todella debiilin luokkaa, jos ko. henkilö on päässyt kuin koira veräjästä. MUAHHAHHA PORILAISET IDIOOTIT!!!

Äänestä
  • Onko sillä yliluonnolliset kyvyt, osaa hyppiä huoneen poikki yhdellä jalalla, ei ole DNA:ta, äänetön tai ääntä nopeampi, osaa pysäyttää ajan tai kuivattaa verilammikot muutamassa minuutissa, hajuton, osaa liidellä taivaan tuuliin....Jos se täyttää nuo vaatimukset ja paljon muuta niin sitten voi ollakin murhaaja, muuten ainoa mahdollinen auerska.

    Äänestä

  • hahahahahahhahaha kirjoitti:

    Onko sillä yliluonnolliset kyvyt, osaa hyppiä huoneen poikki yhdellä jalalla, ei ole DNA:ta, äänetön tai ääntä nopeampi, osaa pysäyttää ajan tai kuivattaa verilammikot muutamassa minuutissa, hajuton, osaa liidellä taivaan tuuliin....Jos se täyttää nuo vaatimukset ja paljon muuta niin sitten voi ollakin murhaaja, muuten ainoa mahdollinen auerska.

    Ai että Annelikin osasi liidellä? Eikä Annelillakaan ollut DNA:ta? Voi hurrrja...

    Äänestä

  • PenttiKjäh kirjoitti:

    Ai että Annelikin osasi liidellä? Eikä Annelillakaan ollut DNA:ta? Voi hurrrja...

    Sillä oli tunteja aikaa, ei tarvinnut hyppiä ikkunoista eikä välttää jättämästä DNA:ta.

    Äänestä

  • Kyllä nämä noitavainoajat ja lynkkarit ovat tyhmää sakkia. Lahti kuoli häkepuhelun aikana, eikä Auerilla ollut mitenkään mahdollista tehdä lavastuksia, kätkemisiä ja peseytyä ja kuivata kylppäri, kaikki muutamassa minuutissa samalla poliisin kanssa puhelimessa jutellen.

    Äänestä

  • Ei kengän verijäljet hupparin ole, ne on Jukan, Jukka klenkkasi kylppäristä karkuun ensimmäisten iskujen jälkeen, mutta huonosti kävi.

    Äänestä

  • lapinleuku kirjoitti:

    Kyllä nämä noitavainoajat ja lynkkarit ovat tyhmää sakkia. Lahti kuoli häkepuhelun aikana, eikä Auerilla ollut mitenkään mahdollista tehdä lavastuksia, kätkemisiä ja peseytyä ja kuivata kylppäri, kaikki muutamassa minuutissa samalla poliisin kanssa puhelimessa jutellen.

    Ei kuolinaikaa pystytty minuuttien tarkkuudella määrittämään, mutta kidutus alkanut noin tuntia aikaisemmin eli vain auerska mahdollinen syyllinen tai taisikin kettutyttö olla apurina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuoti kirjoitti:

http://anneliauerkirjoittaa.blogspot.fi/

Nämä vammat on todettu samalla henkilöllä, joka kävi Turussa 30.11.2006 samaan aikaan kuin Jukka ja jonka kasvonpiirteet ja pituus vastaavat tekijää. Hänellä oli ollut aikaisempaakin häiriökäyttäytymistä itseään vanhemman esimiesasemassa olevan mieshenkilön kanssa. Miehellä oli kova kunto ja suuret luulot itsestään, mutta huono itsehillintä. Tämä on se sama mies, joka asui melkein Tapio Santaojan naapurissa ja jota Tapio Santaoja ei halunnut tutkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu