Suonenjoen uimahallin valvojat. Tässä perjantaina oli tulossa uimaan ukki ja mummo lapsen kanssa, ette päästäneet uimaan kun oli kynttilä uinti. Uimassa oli noin kymmenen henkilöä. Kaksi valvojaa seurusteli keskenään ja vaelteli altaan laidoilla olisi toinen joutanut lasten altaan reunalle vahtimaan sitä poikaa jos se on niin tarkkaa. Muutoinkin teette uusia sääntöjä, esim vaihdoitte rata järjestystä, joka menettelee, mutta tehkää myös silloin työnne ohjatkaa asiakkaita oikeille radoille. Ottakaa maalaisjärki käyttöön työnne tekoon Pipo ei tiukalle mutta on uskallettava opastaa ihmisiä, myös tätejä.
uimahalli valvonta
20
460
Vastaukset
- Jukkissan
No ei ne osaa mitään...
Uimahalli on paska mesta, jossa käy kohta vaan pakolaiset, heitä sentään arvostetaan. - enuienään
Kuka siellä nyt enään uida viitsii kusen ja paskan seassa. Ja ne valvojat ovat ihan yhtätyhjän kanssa. Menkööt vaikka kotiin räpläämään kännyköitään kun muuhun eivät kykene.
- Eivoiymmärtää
Voin kyllä sanoo, et jutun kirjottajalla on pipo tiukalla. Ja ikävä kyllä kynttiläuinti on ikärajoitettu tapahtuma. Ja valvojat eivät kyllä räplää kun työpuhelinta. Ja ennen kun tästä mitää sontaa syntyy. Nii tässä puhuu joka päiväinen kävijä. Huomaa miten olette kapea katseisia. Että eläkää te 70-luvulla me eletää 2000 lukua.
- lärppäke
Kynttilä uinti: kynttilä työnnetään perseeseen ja sitten uimaan perse pystyssä ettei kynttilä sammu.
- Envoiymmärtää
Ja mikähän teillä tässä nyt ongelmana on. Te oottee vaan nii kateellisia paskoja et pitää tulla nettii uhoo kun ette uskolla päin näköö sanoo. Sanon vaan suoraa et te ketkä täällä haukutte valvojien toimintaa. Nii voitte mennä vetää lapasee tai äitin helmojen alle.itkee kun ette saa mitä haluatte.
- Heppapoika23
Ansku tekee hommansa. (Ja on kaiken hyvän lisäks vielä hottis) 😍
- Koululainen2
Ai hoitaa hommansa vai? Ei todellakaa hoida. Ei se tee edes töitää ikinä ja tappelee omista parisuhde asioista työ aikana ja on muutenkin ihan kun joku pikkuteini
- Heppapoika23
Jos ei hoitas hommiaan ei se näitä kaikkia vuosia siellä ois pysyny. Onko se sinulta pois jos on parisuhde ongelmia? Ansku on ihana 😚
- Asiakas214
Kyllä kieltämättä asiakkaana hävettää tulla uimaa kun työntekijät tappelee omista asioistaa. Ja kaikkien nähen.
- Vakioasiakas
Olen huomannut saman. :S
- panisanskuu
uimahalli on muuttunut siellä hoidetaan parisuhde/seksi ongelmia ei asiakkaitten vaan osa henkilökuntaa omiaan mutta kun siellä hommat selviää saamme mekin asiakkaat hellää hoitoa uinnin lisäksi
- ekipolkee
Uimahallissa on helppo hoitaa seksiasiat,eikun rustoreikään ja raju rynkytys
- Namsku
A n sku on kyllä yks seksikkäimpiä sjoella 😘
- Ällistynyt
On kurjaa kyllä,et tommonen on edes mahdollista. Toivon mukaan moni,joka on tilanteen nähny ilmoittaa siitä eteenpäin. Ei tommonen käytös kuulu työmaalle,et ruoditaan semmosta mikä ei sinne kuulu. Mitenkähän lie työtehtävät kärsivät tuosta..?
- oukkidougi
I Love Ansku
- Tykkäänsustaniinettähalk
Anskulle kaikkea hyvää
- Sjokelainen2
Mitä hyvää sille pitäs toivoo. Suonenjoella melkein kaikki sitä vihaa.
- Minäjamunkaverit
Melkein kaikki?? Sinä ja sinun muutama hassu kaveri..... miks sitä vihattas? Ei sen sinun kaveri tarvii olla.
- pissittää
Uimahallissa kuuluu kusta uima-altaaseen
- Mikäsuonenjokearisoo
Kuka on niin vastuuton että kuseksii altaaseen tahallaan..? Eikö se sillon kerro jo vähän pissijästäkin ettei ole kaikki muumit ihan laaksossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2788248Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat664922Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2784257SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden532914Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12376Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31780Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51647- 1071630
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401533Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01510