Onko ensivuodelle tulossa mitään uutta? Lähinnä rakennusteknisesti esim nopeampaa rakentamista??
2016 Markkinoilla uutta?
10
134
Vastaukset
- lmkk
kuis nopeeta rakentamista haet?
- onkinapa
Perustus taitaa olla suurin jarru, onhan tilaelementtejä jossa on lattiakin jo valmiina.
- rakentamista_harkitseva
Sen verran kuulin huhuja, että talopakettitehtaita olisi menossa nurin. Eli kannattaa olla tarkkana kun paketin toimittajaa valitsee.
- luotettavaaa
no , kerros nyt kun sormet kuitenkin syyhyää, vai esson baarissako kuulit...
- 2ja2
Styroksit pitäis halpuuntua, kun öljy niin halpaa mutta kalliilla ostetut styroksit kauppiaan varastossa ja niistä pitäis päästä eroon.
- makkaramusta
Nyt näyttää olevan loppuvuoden tarjouksiakin... Millaista mahtaa olla alkuvuodest
- westerni
Nyt odotellaan edullisia talopaketteja, joko niitä tulis??
- insinöörivm.2015
kenen ylivoimaa tän valmistaloilun pitäis olla??? mun mielestä teijotalojen!!!
http://www.teijotalot.fi/valmistalot/ - eiläpi
Onko suomeen yritetty tuoda jotain sellaista edullista konseptia mikä ei kuitenkaan ole suomeen sovelias?
- Ihmeellistä
Lisää muovia ja hometta? Lisää koneita ilmanvaihto ylläpitämään? Jos mahdollista vähemmän vastuuta rakennusvirheistä lainsäätäjän kannalta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1273892Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans83342- 793227
- 193215
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563199- 292855
- 542607
- 462473
- 672387
- 192317