Pääseekö tämä kuin koira veräjästä."kuinka saat meidät uskomaan että siellä oli joku kun me varmuudella tiedetään ettei siellä ollut ketään"järkyttävää kuulustelutekniikkaa vanhimman tytön kohdalla.Onko tämä ihminen vielä virassaan.
Minna Joki Erkkilä,Tuija Niemi samaan kasaan.Miten voi olla näin ammattitaidottomia ihmisiä osallistumassa tutkintaan.Tämä trio on se Nissisen karma
Minna Joki Erkkilä,Tuija Niemi samaan kasaan.Miten voi olla näin ammattitaidottomia ihmisiä osallistumassa tutkintaan.Tämä trio on se Nissisen karma
Vastaukset 37
Vanhimmat
Nissinen muuten karmallaan pakotti Kulmalan ja Pajulan valittamaan hovin päätöksestä toukokuussa.
Nissinen teki aika selväksi että hän päättää, valitetaanko. Ei siinä Kulmalalla ja Pajulalla tainnut olla sanavaltaa
2 meetriä velttoa Cockoomuskyrpää...
Alaisen asemassa on vain toteltava pomoa, olipa kuinka vähän asiasta tietävä.
Koneiston alistamalle naiselle, Satu Kivimäelle, määrättiin tehtäväksi murtaa nuoren tytön psyyke selittämällä ettei tyttö voi olla oikeassa vaan että hän"valehtelee".
Siksi koneisto yskii ja on yskinyt jo kauan. Vain herkät sen voivat kuulla, kovikset kuulevat "huutoa" Ulvilasta.
Valehtelihan se, aina sen mukaan, mitä äipän kanssa sovittiin. Äitihän sen hupputarinankin syötti.
Joopa joo. Muistan kyllä erään Taran joka kirjoitti joskus vuosia sitten että Anneli Auer valehtelee kun hän puhuu totta..
Se lausunto löytyi Murha. Infosta mutta on piirtynyt minun mieleeni äärimmäisenä alistus/painostuskeinona.
Ja vieläkin se vaikuttaa, kielteisesti, ainakin minun terveyteeni.
Kivimäkien on turha kuvitella että alistamalla saadaan totuus esiin.
Vain kissat elää kiitoksella.
Sadistiset virkanartut itkettivät pikkulapsia raaoilla kuulustelutekniikoilla.
Joku mainitsi Satu Kivimäestä luonnehdinnan epäihminen.
Tästä Kivimäestä joutui ehkä se lentäväksi lauseeksi muodostunut"poliisin ei tarvitse tietää, mitä me tiedämme"-iskulause. Korjatkaa jos muistin tuon lauseen tai tilanteen väärin.
Sitä on käytetty paljon, nimenomaan rajavetona nettiväittelyssä.
Naispoliisi arvovallallaan murskaa vähän päälle 10-vuotiaan tyttösen, vaatimuksena että tytön pitää osata selittää miksi äiti on sanonut jotakin salakuunnellussa keskustelunpätkässä. Täysin mahdoton tilanne tytön kannalta, vanhempi nainen ei edes huomaa "istahtaneensa hyttysen päälle"
on pahasta...
on alistamista...
Pedoilu on pahasta, murhaaminen on pahasta, auerskan taikinanaama ja mannerin siannaama ovat pahasta...
Siinähän ne keskeiset todisteet sitten olivatkin, kiitos.
on alistamista mutta näin niitä alaistamisketjuja paljastetaan...
Satu Kiviniemellä ei liene aavistustakaan että hänen vastuunsa tekemisistään Auerin pienen perheen hajottamisessa on täysin sivuutettu tässä LSH-oikeudenkäynnissä.
Oliko pakko lypsää poliisin vaatimat vastaukset ala-ikäisiltä ja jos ei lypsy onnistunut, itse täyttää aukkopaikat jotta "paketti" saatiin kasaan. Toki eno auttoi videoimalla yhdessä punottuja kertomuksia.
Satu Kivimäki pitänee itseään ihan ammattlaisena?
Se oli se rikosylikomisario Tapio Santaoja, Porin poliisilaitoksen ylpeys (?), joka ohjaili kuulusteluja lasin takaa ja määräsi, mitä lapsista piti saada irti. Hänen mottonsa on selvästi: "kiusataan ja painostetaan siihen asti kunnes saadaan ne lausunnot jotka tarvitaan". Yök. Oksennusta pukkaa kun ajattelee tuollaista "poliisia"...
Sadisti toteuttaa itseään hakeutumalla tehtäviin jossa se on mahdollista ja suojattua kuten Poliisi ja syyttäjä sekä tuomari. ja aina heikomman kimpussa. kunnes joku päivä huomaa että osat on vaihtuneet.
Pedoämmä taas voi vaikka ottaa pienen raajarikon miehen, hommata mahdollisimman monta lasta, esittää pullantuoksuista kotiäitiä, mutta raiskaileekin lapsiaan ja murhaa miehen kun ei ole enää käyttöä lasten hankinnassa.
Inhottavia nuo viranomaiset kun kiusaavat meitä annulisteja, kyllä lapsia pitää saada raiskata vapaasti ja yksi mies vaan kuollut, mitä siitä.
Aanikon Jumala on eri mieltä.
Sadisti toteuttaa itseään pahoinpitelemällä puolisoaan ja lapsiaan. Kimppuun ei pääse poliisi eikä lastensuojelu, kun kaikki tapahtuu keskiluokkaiseksi luokitellussa perheessä kodin seinien sisäpuolella.
Yksi mies on vaan kuollut. Pikkujuttu? Tietysti kaikki on suhteellista. Epäilemättä on raskaamman luokan rikos tappaa vaikka viisi ihmistä olkootpa he nyt naisia tai miehiä 55:stä puhumattakaan. Rangaistuskaan ei voi elinkautista pidemmälle venyä.
Sadisti toteuttaa itseään ympäristössä, jossa valta ja vastuu eivät ole tasapainossa. Rajaton valta (aikuinen viranomaisaikuinen/pelokas pikkutyttö) ja ainoana tarkkailijana samaa asiaa tiukasti ajava kylmäilmeinen viranomainen. Ei mitään kiinni jäämisen riskiä. Namupaikka näyttää "kykyjään".
Mitä tapahtuukaan kun kaksi täysin moraalitonta lyöttäytyy yhteen, murhamamma ja ahnepaska asianajajansa, tuomiot julistaa femakot hovinarrit. Onneksi kansa tietää totuuden ja kaikki osaa varoa, pääasia ettei lasten tarvitse enää kärsiä sen psykopaatin armoilla.
Turun hovoikeudesta tosiaan tuli narrimainen tuomio. Onneksi se tullaan korjaamaan.
Tarkoititko myös, että pikkulasta saa kiduttaa vapaasti, kunhan vaan saadaan väärennettyä äitiään vastaan todisteet sopivaksi?
Sen sijaan Vaasan hovioikeus päätyi oikeaan ratkaisuun, ja KKO sen vahvisti. Se meni aivan oikein. Hyvä!
Aavikon Jumala?
No hän ei varmasti tuolloin ollut vielävalmis. - Onko edelleenkään kelpoisuutta terapointiin? Mistä tämä nainen näihin kuvioihin on ylipäätään tullut?
http://ah.turku.fi/tervi/2005/1130017x/1273494.htm
Poliiseista ainakin TS pitäisi laittaa suurennuslasin alle. Suomessa kuulustelija ei saa valehdella - miten se on TS:n kohdalla? Myöhemmin TS: Pääskyntieltä löydetty sorkkarauta on poliisin hallussa (PK:n mukaan) - mutta myöhemmin TS on kieltänyt sellaista sanoneensa. Miten on ne rekonstruktiot, jotka poikkesivat aikaisemmin tehdyistä vastaavista - oliko niissä totuutta venytetty? Nimenomaan tästä poliisista syntyy hyvin epäluotettava kuva monestakin syystä. Hän ei vaikuta objektiiviselta, vaan ikään kuin kierolta asianajajalta, jolle totuus ei ole ohjenuora. Myös herkimmässä iässä olevan nuoren tytön kuulustelu on ollut törkeää painostusta, mutta tyttö ihme kyllä on pitänyt päänsä. Se on hyvä! Se on koko jutun kannalta ylipääsemätön vuori. Siitä ei syyttäjäkään pääse yli. Syyttäjän teoriat karahtavat siihen karille. Hyvä! Kyllä sentään Joutsenlahden aikaan menettely oli objektiivista. Hyvä poliisit JJ, MM ja KK. Teillä oikeustaju sentään toimi.
Tyttöhän on selvästi valehdellut ja puhunut mahdottomuuksia kuten äitinsäkin, tyyliin "ei niiden kaikkea tarvitse tietää mitä me tiedetään".
Olihan taas Friillä uskomaton murhajuttu USA:sta. Pastorin eukko tuhlasi salaa miehen rahat, huijasi pankkeja ja kun seuraavana päivänä olisi jäänyt kiinni, murhasi miehen ampumalla selkään. Kaksi idioottia mannerta puolusti ilmaiseksi ja lautamiehiksi valittu 8 tai 10 naista, vain kaksi miestä. Akka väitti miehen pahoinpidelleen jatkuvasti vaikka ei ollut tehnyt koskaan ilmoitusta eikä kukaan ollut nähnyt edes mustelmia, mikä olisi aika mahdotonta pastorin eukolla jos niitä olisi ollut.
Sai vain 2 kk vankeutta taposta, josta viikko vankilassa, loppu psykiatrisessa hoidossa, pastori olisi saanut varmasti elinkautisen eukkonsa murhasta. Heti oikeudenkäynnin jälkeen akka alkoi käyttäytyä kuin miestä ei olisi ollutkaan ja tietysti sai lastensa huoltajuuden takaisin. Täytyy vaan ihmetellä miten idiootteja on oikeuslaitoksissa päättämässä, poliisit sentään tajusi tämänkin kylmäveriseksi murhaksi. Ihan kuin auerska, pääsi kuin koira veräjästä miehensä murhasta, mutta kansa tietää totuuden.
Tietääkö joku, missä tämä kyseinen porilaislähtöinen rouva nykyään harjoittaa tointaan?
Tietääkö joku, miksi AA pahoinpiteli ja raiskaili lapsiaan, antoi Jens Kukankin hyväksikäyttää? Mistäköhän johtui, olisko jonkinlainen luonnehäiriö? Entä miksei häntä yhtään pelota mahdollinen Jukka Lahden murhaaja? Ei murhayönä eikä jälkeenpäin.
Siksi ei pelottanut, koska - kuten syyttäjä Valkamakin sanoi - se oli lavastettu murha.
Hyvin todennäköisesti.
Ja AA itse lavastanut, näemmä?
Eihän siellä ollut ketään ulkopuolista, hyvin tehty kuulustelu. Koira ei löytänyt mitään hajujälkeä, vaikka olosuhteet olivat ihanteelliset. Tämä on mielestäni vahvin todiste Auerin valehtelusta.