Oon lähes varma, että pitkäaikainen ihastus tykkää toisesta. En kestä sitä ajatusta. Oon oikeesti ihan rikki. En halua ketään muuta kuin hänet...Kaikista pahinta on se, että joudun näkemään tätä ihmistä jatkossakin ja tunnen tämän toisen ihmisen. Mitä teen?
En oikeasti jaksa enää kauaa. :(
goodnight
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Auts. Muistan miltä tuntui. Onneksi mies oli fiksu ja kiltti ja tajusi ottaa hienotunteisesti myös mun tunteet huomioon. Hän ei siis mun edessä pussaillut eikä kosketellut tätä toista naista ja piti tavallaan etäisyyttä tähän aina kun olin vieressä vaikka seurustelivatkin silloin jo. Mies tiesi tunteistani mutten ole ihan varma tiesikö tää nainen. Tästä on jo useita vuosia aikaa mut miehen kanssa vaihdetaan hymyssä suin kuulumisia edelleen aina tavatessa ja hänestä jäi käytöksensä johdosta hyvät muistot huolimatta saamistani pakeista.
Olisipa sunkin tapauksessa vastapuoli sen verran huomaavainen ettei tahallaan sun mieltäs pahoittaisi. Se helpottaa paljon tilannetta.