VVO ja huoneistojen lämpö

Meillä ainakin Raatihuoneenkatu 3 nousi huoneiston lämpö kun koneellinen ilmanvaihto hiljeni,pitäis ainakin kolme kertaa päivässä olla päällä mutta ei ole viimeviikollakaan kun kerran että olisi ollut sillain päällä että talouspaperi pysyy venttiilissä kiinni.Alkaa pikku hiljaa selviämään nuhat,päänsäryt, nenäverenvuodot ja silmienkirvely.Mukavaahan tuon on kun lämpö nousee 21,2 >22,3 Notta silleen asiat on.
1063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ai jaa. No mä lähden ihan justiinsa tuleen kattoon sitä.

Äänestä

Täälä päivisin päälä 8-15 enään,sen jälkeen jos menee suihkuun on kuin turkkilainen sauna suihkutilat,ja ruokaa ei kantsi tehdä käryt leviää pitkin huoneistoa ja osa porraskäytävään,aamusin on ikkuna heti syytä aukaista,kesäsin niitä nyt voipi pitää yötä myöten jos liikenne sallii,no viime kesänä sentään oli joku kesä asento ilmastoinissa.

Äänestä
  • Laitatko osoitteen niin poikkean heti aamusta katsomaan.

    Äänestä

  • Vai asutko sä samassa osoitteessa kuin toi vajaa uusavuton aloittaja joka päättää itkeä Suomi24 keskusteluun kun ei tiedä mitä pitäisi tehdä?

    Äänestä

  • Kyllä se tietää mutta valitus ei auta,ainoa mikä auttaa on muutto.

    Äänestä

nyt on ollut alaoven lasi paskana jo viikon,hissin lattialla spadun jämiä,lattiat niin likasia että melkein tarviin kohta menna kumisaappaat jalassa ulos.Väki vaihtuu ja uusia tulee hyvä että monikansallisia meininkiä.

Äänestä

Kirjoitus on annettu ylläpidon tarkistettavaksi mahdollisten perättömien ja nimettyyn yritystoimintaan kohdistuvien huhujen levittämisen takia.

Äänestä
  • Ei ne perätömiä ole jos saa palella täydellä rahalla ? ja tukehehttua paskan hajuun kello 15 jälkeen.

    Äänestä

Taas nousi vuokra VVO housing 2 mutta mitä se niitä haittaa joille kela maksaa asumistuen,ei pätkän vertaa,joka vuosi on noussut vaikka korko on jo miinuksella ja nytkin taitaa olla delfaatio päälä.

Äänestä

Mitkäs kulut nyt ovat nouseet,kun ei ollut edes A-nelosta jossa liirum laarumia oli aina ennen kustannus rakenteen noususta ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allikuikamoinen kirjoitti:

Meillä ainakin Raatihuoneenkatu 3 nousi huoneiston lämpö kun koneellinen ilmanvaihto hiljeni,pitäis ainakin kolme kertaa päivässä olla päällä mutta ei ole viimeviikollakaan kun kerran että olisi ollut sillain päällä että talouspaperi pysyy venttiilissä kiinni.Alkaa pikku hiljaa selviämään nuhat,päänsäryt, nenäverenvuodot ja silmienkirvely.Mukavaahan tuon on kun lämpö nousee 21,2 >22,3 Notta silleen asiat on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu