Toteamus sinulle

Jos olisit hän ja aikonut ottaa yhteyttä, olisit sen tehnyt. Olet oletus B.
21229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jäänyt oletus aatami hoksaamatta. Olisiko se sitten niin, jos olisit itse hän niin miksi et?

Äänestä
  • Oikea tietää kyllä syyt ja kyllä.

    Äänestä

Kakkakuvio kertakaikkiaan....

Äänestä
  • Sekoan, jos lopetan/-t ja sekoan, jos jatkan näin. ? täytät elämän jokaisen hetken.

    Äänestä

Ota yhteyttä itse eka. En aio ensin ottaa yhteyttä, koska sulla on se epäselvä tilanteesi. Mielelläni sun kanssasi vaihtaisin kuulumisia kuten aiemminkin, mutta itse olet hiljentynyt kuin kivi kaivossa.

Äänestä
  • Tarkoititko tuon viestisi miehelle?

    Äänestä

  • Kyllä. Sellaisellepa juuri.

    Äänestä

  • ei taida sullakaan tilanne aivan selkeä olla..niin olen ollut kuulevinani ja itsekkin kelaillut asiaa..vai kivi kaivossa...right..oletkos sinä sitt meteliä pitänyt..?

    Äänestä

  • Missäpäin tämä kaipaamasi mies asuu ja kuinka kaukana hänestä itse asut?

    Äänestä

  • Itä-Suomessa asutaan, samalla paikkakunnalla.

    Äänestä

  • Soittaa pirauta hänelle tavoitat varmaan nopeasti ja ikävä helpottaa molemmilta.

    Äänestä

Minäkin toistan vielä, että miehen on tehtävä aloite. Mielestäni keskustelu vaikka ihan yleisistä asioista selventää tilannetta. Herääkö kiinnostus vai ei.

Äänestä
  • Aivan samaa mieltä. Vuoro siirtyy miehelle.

    Äänestä

  • Ollaan molemmat lähtökuopissa kaulaamyöten kun en saanut yhteyttä ensimmäiseen pyyntöösi tavata. KUn tieto multa puuttuu en voi ottaa yhteyttä vaikka mieli tekisi. Enkä kiistele kenen vuoro on. Se ottaa ken tietää ja jatko voi olla yllättävän helppoa.

    Äänestä

  • määtiiä kirjoitti:

    Ollaan molemmat lähtökuopissa kaulaamyöten kun en saanut yhteyttä ensimmäiseen pyyntöösi tavata. KUn tieto multa puuttuu en voi ottaa yhteyttä vaikka mieli tekisi. Enkä kiistele kenen vuoro on. Se ottaa ken tietää ja jatko voi olla yllättävän helppoa.

    Jospa et ookaan kysellyt multa. Olen yrittänyt tavoittaa. Oisko voinut sattua tääkin väärää..:)...miten niin voisi käydä?
    Et varmaan myöskään saanut yhteydenottoani sullepäin. Joten sää et oo mää. Jotenkin vain silloin luulin... ja toiset myöhemmin sotkivat omien tarkoitusperiensä ajamiseksi.

    Äänestä

  • Alussa sain yhden tex viestin että haluat tavata. Lähetin vastauksen kahden minuutin sisällä mut se ei nähtävästi mennyt sinulle asti. Olen pahoillani siitä. Olen samaa mieltä siitä sotkijaporukasta todella mielen vikaisia. Mutta menee se viisaskin vipuseen. Niitä seurataan.

    Äänestä

  • hyvääjouluakuitenkin kirjoitti:

    Alussa sain yhden tex viestin että haluat tavata. Lähetin vastauksen kahden minuutin sisällä mut se ei nähtävästi mennyt sinulle asti. Olen pahoillani siitä. Olen samaa mieltä siitä sotkijaporukasta todella mielen vikaisia. Mutta menee se viisaskin vipuseen. Niitä seurataan.

    Mielenvikaiselle :D

    Äänestä

Tämä kivi on jo ainakin sammaloitunut.

Äänestä

Onko aloitusvuoro tärkeämpi kuin yhteinen onni ja tulevaisuus.

Äänestä
  • Tietävät.

    Äänestä

Olisko nyt aika paljastaa että kuka ja ketä? Pääsette eteen päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qwerty__ kirjoitti:

Jos olisit hän ja aikonut ottaa yhteyttä, olisit sen tehnyt. Olet oletus B.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu