Mitä miehen lapset voisivat ostaa

voikomuutavielä

minulle joululahjaksi? Olen mietinyt pääni puhki mutta en keksi, olen ollut vasta kaksi viikkoa heidän äitipiuoli ja en mitään keksi mitä voisi ostaa.
Aattelin että ehdotan lahjakorttia kylpylään, oisko hyvä? Joku semmonen ei maksa kun 400 e jos ottaa hoitoja ja kampaajan ja täyshoidon.
Oisko semmonen hyvä, tykkään kylpylöistä. Se olisi vähintä mitä voisin pyytää, ja mulle hyvä henkireitkä kunnes taas alan perheenpääksi ja miehen lapsille äidiksi.
Mies ostaa varmaan jonkun ulkomaanmatkan. Itse olen työtön joten en voi mitään ostaa heille, mutta he kyllä ymmärtävät sillä kasvatanhan heitä joka päivä tulevaisuudessa ja pidän kotia yllä.

7

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin_mietin

      Lapset voisivat osallistua siihen ulkomaanmatkaan niin, että pääsisit vähän kauemmaksi, mutta saisit pelkän menolipun.
      Timbuktu olisi hyvä matkakohde (sinne meno kestää kauan kun on niin hankalassa paikassa, eikä takaskaan pääse ihan heti, etenkään jollei sulla ole paluulippua).

      • äitipuolionnellinen

        Toki siihenkin voi osallistua, ja vaikka koko menolippuun voin sitten itse ostaa paluulipun... sillä onhan se pakko takasin tulla, jotta pääsee vahtimaan ja neuvomaan näitä häirikkö uusavutomia laiskimuksia. Eivät ne pärjää ilman minua, ovat sen verran avuttomia. Ja heillä on ainva valtava ikävä mua, nytkin jo kaipaavat kun olin viisi tuntia kampaajalla ja asioilla, toki miehen laskuun mutta niin ovat tykästyneet minuun että haluavat muutta luokseni asumaan jotta olemme ihana perhe.


      • hiuksekuuuniluuta
        äitipuolionnellinen kirjoitti:

        Toki siihenkin voi osallistua, ja vaikka koko menolippuun voin sitten itse ostaa paluulipun... sillä onhan se pakko takasin tulla, jotta pääsee vahtimaan ja neuvomaan näitä häirikkö uusavutomia laiskimuksia. Eivät ne pärjää ilman minua, ovat sen verran avuttomia. Ja heillä on ainva valtava ikävä mua, nytkin jo kaipaavat kun olin viisi tuntia kampaajalla ja asioilla, toki miehen laskuun mutta niin ovat tykästyneet minuun että haluavat muutta luokseni asumaan jotta olemme ihana perhe.

        Mitä sinäkin kampaajalla käyt ,et sä kaunistu sitte millään 5t istuit ja kaikkes ne koitti, mutta ei juopon hiuksista saa kauniita, elottomat harmaat ja kamalat karvat.


    • lissuonjuoppo

      Et sitte kehtaa pyytää viinaa, sitähän sulla kuluu, kun juopottelet päivät pitkät työttömänä.
      Kylpylään juopottelemaan, just juu......haaveita, eihän sulla edes ole miestä eikä omat lapsesikaan käy tuolaasta juoppoa katselemassa, yksinäinen joulu taas kerran.....

      • eikaiole

        RAISION KAUPUNGIN LASTENSUOJELU ON LAPSET ULKOISTANUT..
        VALEHDELLESSAAN TUOMIOISTUIMESSA LAPSEN OLOSUHTEET
        PERÄTTÖMÄSSÄ LAUSUMASSAAN JA SAIRAUDESSAAN..


    • Lissulle

      Hakulomake AA-kerhoon ja vihanhallintakurssille.

      • RAISIONKAUPUNGILLE

        Hakulomake AA-kerhoon ja vihanhallintakurssille.
        LINNAAN 20 VUODEKSI VALEHTELUSTA JA PERÄTTÖMÄSTÄ
        LAUSUMASTA TUOMIOISTUIMESSA LAPSEN OLOSUHTEISTA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe