Liekös kateutta tämäkin. Joillaki sukulaisilla on tapana pitää sukuansa ja tuttaviaan koko ajan "silmällä ja tarkkailussa ".
Heidän mielestään jotkut tutut tekevät koko ajan väärin ja heitä pitää säännöllisesti koettaa opastaa ja neuvoa puhelimessa. Puhelut saattavat kestää jopa tunninkin.
Kuuntelijalle tulee tällöin pakostakin mieleen "että eivätkös meidän asiamme olekkaan hyvin " ? Aika inhottavaa tuollaanen. Olla silimälläpion alaasena.
Jonkin kohdalta soitot ovat jo loppuneet koska vanhuus on toisaalta joillekin helpotuskin.
Ollaan tarkkailun alaasena
käläkäläpäläpälä
1
153
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä372071Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1821490- 941401
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421209- 1151098
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351050Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251000- 74960
- 70894
- 250886