Kaikkihan tiedämme että Pattisboissit ovat kassan ja sossun asiakkaita. Kovasti tällä palstalla pattisboissit kehuvat olevansa töissä.
Mitähän hommia pystyy tekemään kun on iso ongelma viinan kanssa ja maha on aina tiellä? Kertokaas ny pattisboissit mitä hommia mukamas teette.
Valehdelkaa ja suurennelkaa niinkun on tapana baarissa tehdä.
Mitähän hommia pystyy tekemään kun on iso ongelma viinan kanssa ja maha on aina tiellä? Kertokaas ny pattisboissit mitä hommia mukamas teette.
Valehdelkaa ja suurennelkaa niinkun on tapana baarissa tehdä.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Jälleen Kakolan karkuri aloittanut uuden ketjun...
Kun kerran kysyit. Teen teen palomiehen hommia, vapaa-aikana toisinaan myös ovihommia. Mitenkä sinä saat aikasi kulumaan?
Rakennus hommia norjassa. Mitäs hommia se ketjun aloittaja tekee.
Armeijasta eläkkeellä,taksia ajelen 2-3 päivää viikossa suomessa.
Pattaylla teen honekaluja omaksi iloksi hyvin ovat käyneet kaupaksi.
Vanhempieni tilaa hoitelen, jouduin talonkin rakentamaan vanhempieni tontille. En ole harkinnut vielä omilleni siirtymistä ja metsien ja tilan myyntiä. 84 000e vuositulo riittää mulle, kun ei ole sitä vaimoakaan vielä Pattayalta löytynyt, mutta ei tässä poikamiehenä paljon sitä rahaakaan mee kun en polta enkä käytä alkoholia. Säästössä on jo itselläkin ihan mukavasti. Mitäs sinä touhuat?
Asfalttimies 4kk pattaylla joka talvi. Kesällä painetaan pitkää päivää ja talvella lomaillaan.
Muusikko
Olen kelassa ja saan työttömyysrahaa. Asun äitin kanssa enkä ole työkykyinen kun on iso maha ja tykkään ryypätä.
Eli olet ketjun aloittaja joka internet matkailee kotona.Jos laihdutat ja hankit töitä voit päästä ihan livenä reissuun.
Pojuthan ovat täällä kertoneet olevansa siivoojien apupoikia, ja mielenterveyskuntoutujia mene ja tiedä mutta tuskin pattayaboyshittin ammatteja kaukaa tarvisee hakea.
Eikös se ollut sun homma.
Niinkö on, ovatko nämä Pattayaboyshitit viriilejä, varakkaista ja vieläpä alfauroksia, niinkuin tämä sijoitusjohtaja, joka uhkasi ostaa kantapystikseni ja laittaa sen pakolaiskeskukseksi, vai ostaa koko hiekkaharjun ja siirtää sen pattayalle, enemmänkin luulen että kyse on naisen puutteessa elävistä pikkupojista, jotka ovat jo lähellä eläkeikää.
Retonkimekkomieskin jälleen putkasta päästyään alkoi paskaa suoltamaan suuresta suustaan.
Pysy siellä Hiekkaharjun kirjastonkulmilla mopopoikia vahtaamassa ja suunnittele Baccuksessa kauneuskilpailujen ohjelmaa, muiden homolerppojen kera.
Rauhoittuisit edes Jouluksi...
Katsos lerppatrolli on taas linjoilla, nuo kauneuskisat taitaa olla kyllä sinun hommia, kuten avauksessasi olet julistanut, kisat avatuksi, reppana. Onko ollut muita osallistuja kuin sinä, epäilen mutta toivon kovasti, reppana, mutta hyvä toisaalta olet varma voittaja, reppana.
Oletko ostanut jo baccuksen, reppana... Söisit lääkkeesi elämäsi helpottuisi, reppana.
Mistä sinä sen voisit tietää , tunnetko jonkun joka lomailee talvet pattayalla.
Pystytkö kommentoimaan asiallisesti.Mitähän töitä Herra/rouva itse mahtaa tehdä.
Ihmettelen kovasti sinun kritiikkiä tuntemattomia ihmisiä sekä tuntematonta paikkaa kohtaan.
Vastaan kyllä pääsääntöisesti pattayan kävijät ovat huumorintajuista viriilimpää porukkaa tai ainakin ne joihin elemme perheen kanssa tutustuneet.
ps.meinasi unohtua myyjä.
Ihan oikeeta työtä, mikä täällä on varmaan harvinaista... ootko koskaan kuullut sitä saa mitä tilaa, ja täällä erityisesti, enkä kirjoittanut sinulle jos et ole tuo reppana, lerppatrolli. Psykologi jos haluat tietää...
Voi helvetti sentään, vai psykologi, on se hullu...
Yötöissä käyvä psykologi, kyllä on psykologisen harjanheiluttaja, yö töissään ja tänne unelmistaan kirjoittelee.
On melkoinen retonkimekkolerppa, todellakin!
Vuokrasin asuntoni turvapaikanhakoijoille..sossu maksaa. Lisäksi saa ihan mukavaa eläkettä. Tänään oli aika sopivan lämmin päivä tai siis eilen..kello
01.19. Hauskaa Joulua sullekki.
kumpi on todennäköisempää minä siivooja ja sinä psykologi, vai päinvastoin reppana, lerppatrolli.
Vielä todennäköisempää on, että minä olen hyvin toimeentuleva, Suomessa asuva henkilö ja käyn vuosittain Thaimaassa, usein useamman kuukauden reissuja.
Sinä taasen olet lerppatrolli, jonka koulutus on olematon, siksi tälläkin palstalla ammattimaisesti trollailet.
Ainoakaan psykologi ei käytä sanoja, joita sinä viljelet!
Kuten myös olet varakas, viriili sekä sokerina pohjalla alfauros, joka hakee seuransa Pattayan maksullisten korttelista, jopa vuosittain käyt pattayalla jopa kuukausia kerralla, kumpihan meistä valehtelee, pitäisikö minun olla kateellinen siitä, että käyt pattayalla huorissa, lerppatrolli, on sulla pojulla jutut.
DI
Heh. "muutamia levyjä" myynyt. Artistin hommia teen vielä ainakin jonkin aikaa.
200 henkilön yritys Suomessa. Oma duuni on soittaa noin kerran viikossa toimarille että miten menee. Kalkkunan paistoon keskityn nyt lähinnä.
No sinäkö se oletkin, kuulin tossa just sivukorvalla kun yksi 160 henkilöä työllistävän yhtiön toimari kirosi, että" vittu firman rahat on loppu, töitä ei ole kenellekkään eikä ole edes tulossa. Ja omistaja se vaan paistelee velaksi hankittuja kalkkunoita"Pattayalla.
Meidän alalta loppuu duunit vasta sitten kun ihmiset ei enää asu asunnoissa.
Näinkö on? En kyllä ole huomannutkaan, että raksafirmoja olisi mennyt muutakun muutama nurin ja joka viikko.
duunit ei lopu mutta sulla niitä ei ole koskaan ollut kun et ole työkykyinen
Kyllä raksahommia piisaa tekeville ja osaaville. Jos ei muuta nii korjaillaa virolaisten jälkiä. Isä vainaa neuvoi minua aikoinaan, kaikkia munia ei kannata pitää samassa korissa. Me tehdään saneerauksia, uutta ja vuokrataan ammattimiehiä vaativiin keikkoihin. Reilulle kymmenelle ukolle pisaa ympärivuoden hommia. Samat ukot ollu minun leivissä yli kymmenen vuotta. Joululta yleensä laitetaan putiikki kiinni reiluksi kuukaudeksi, pidetään kesälomat ja pekkaset pois. 3 jeppeä on jo pattiksella, minä ja pari muuta tullaan viikon päästä. Miljoonia ei oo rahaa mutta riittävästi. Ja muuten kolmella meistä vaimo mukana. Loput saattaa hetkellisesti käyttää paikallisia oppaita. Joka vuosi ollaan käyty tutuiksi tulleille paikallisille tekemässä muutama päivä talkoilla pientä remoa. Nyt vuorossa taksikuski. Haalinut tarpeita kesästä asti. Ja uskokaa huviksenne niin palvelu pelaa. Hyvät joulut ja uudet vuodet kaikille trolleille ja pojuille.
Nää teidän himarunkkareiden kommentit on hupaisia. Himarunkkareiden mielestä kenelläkään ei voi mennä hyvin, eikä saa mennä hyvin. Himarunkkarit ei myöskään usko että kenelläkään on rahaa. Himarunkkarit ei usko että jotkut matkustelee, kun he kerta itse eivät matkustele. Himarunkkarit ovat valtavan onnellisia jos joku tekee vaikkapa konkurssin tai sairastuu.
Näin himarunkkari kokee olevansa hieman taas parempi ihminen hetken aikaa. Sitten himarunkkari menee paikalliseen oluselle happy hourin aikaan ja kertoo hymynkare suupielessä kaverilleen Yrjö-Pertsalle että arvasinhan minä millai siinä käy.
Suomessa on paljon teitä kateellisia perusperttejä joten ette ole yksin. Tapasin vanhan duunarini tuossa jouluostoksilla. Kundi koetti vinoilla että "oot lihonut" ja kyseli turpa vahingoniloisessa virneessä että missäs oot nykyään duunissa kun sen konkurssisi jälkeen ei olla kymmeneen vuoteen nähty? Vastasin rehellisesti että en missään. Myin seuraavan firmani turskille ja viettelen 9kk vuodesta lämpöisässä. Vain kesät Suomessa.
Katosi se hymy kasvoilta ja minäpäs vielä lisäsin vettä myllyyn että sä vissiin teet edelleen samaa paskaduunia?? Kattelin vaan ettet oo vissiin suihkussa käynyt tänään duunin jälkeen ja sulla on varmaan samat vaatteetkin kuin viimeksi nähtiin? Vieläkös asustelet samassa rintamamies mökissä saman muijan kanssa?
Ei tullut vastauksia ja lähti aika liukkaasti. Huutelin perään hyvää joulua.
Tosi himarunkkari luulee nähdessään entisen työmiehensä, että tätä työmiestä kiinnostaa hänen nykyiset tekemiset ja se kyselee pystyukolta, turpa vahingoniloisessa virneessä että missäs oot nykyään duunissa kun sen konkurssisi jälkeen ei olla kymmeneen vuoteen nähty? Pystyukko Vastaa rehellisesti että en missään. Kaikki muu on piharilli nyrkkeilijän harhaista mielikuvitusta.
Meitsi on aina saanu takseilta hyvää palvelua Pattayalla, vaikken ole vienyt leipää yhdenkään pattislaisen raksaheebon suusta?
Lienetkö vienyt keneltäkään suomalaiselta, ainakaan työtä tekemällä.
Professori, onneksi meillä on ne pitkät lomat joita Stubbikin ylisti, ehtii matkailla Pattayalla.
Kaikkihan sen tietää, että Pattayn matkaajat eivät käytä sossun ja kassan palveluita.
Aika laaja kirjo miljoonista turisteista keitä siellä vuosittain käy. Galluppia ei oikein kerkiä tekemään, eikä se kiinnosta kuin valopää aloittajaa.
2k minimi 2 vikon reissuun. säästäpä 2 k avustuksista niin oot taitava.
pisnestä tekevät