Mulla on Bioflow super suodatin ja nyt se on alkanut pitää outoa ääntä. Olen putsannut sen. Se sylkäisee välillä vettä sieltä poisto putkesta niin että pieniä kuplia tulee ja sitten taas on hiljaista. Vaikuttaa että imu ei toimi. En muista kuinka vanha se on. Pitäisköhän ostaa uusi suodatin kokonaan? Mutta miten sen suodatin saa irti kun se on lasissa kiinni? Ja pitäiskö kalat poistaa ensin sieltä ennen kuin yritän irrottaa suodatimen lasista?
Juwel suodatin
Avutontar
1
220
Vastaukset
- Miljoonakala
Kokeileppa laittaa akvaarioosi muutama vedenpuhdistustabletti. Ne puhdistaa tehokkaasti suodattimen, koska ne irrottaa pienempiä hiukkasia suodattimesta. Itsellä oli samanlaiset oireet ja lähti toimimaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332173- 1181846
- 771581
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601202
- 611036
- 481033
- 64994
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62917Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900