Mulla on jo useamman vuoden ollut ajoittain huimausta. Huimausta ei tunnu jos pääni on ns. normaali asennossa. Huimaus tuntuu kun käännän päätä oikealle tai siirrään pelkästään katseeni samaan suuntaan. Huimaus kestää vain muutamia sekunteja ja joskus tuntuu ihan vatsan pohjassakin. Otin tämän asia muutama vuosi sitten puheeksi terkkarilla. Korvassa ei näkynyt mitään, ei ollut nestettä.
Mitä tämä voisi olla? Ihan selvästi huimauksen aiheuttaa pään liikuttaminen joten tasapainoelimissä lienee jotain häikkää?? onko kellään vastaavaa??
Huimaus? vikaa korvassa?
tasapainoelin
1
103
Vastaukset
- Kokemustakin
Kokeile Eplyn menetelmää.Netissä löytyy selkeät ohjeet.Pitää tehdä muutaman kerran päivässä ja jatkaa säännöllisesti.Ei vie aikaa kuin noin 5 min kerralla ,kun teet maltillisesti.Jos on kysymys hyvänlaatuisesta asentohuimauksesta,auttaa .Mutta ,jos helpottaa ,älä laiskistu ,vaan tee jatkossakin.Auttoi läheiselläni eriomaisesti.OMA APU PARAS APU.
Vastaavaa ongelmaa on monellakin,ja on tosi epämiellyttävä.Googlaileppa ,niin löytyy ohje.Kerro miten auttoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1394046Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va212012Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos461729Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3421584Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201433Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi441390Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801214Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti211086Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1361042- 76957